Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marcello Abbondanza: Zmagamy się z serią urazów

Marcello Abbondanza: Zmagamy się z serią urazów

fot. lsk.plps.pl

– Zazwyczaj zmienia się trenera, kiedy zespół ma jakieś kłopoty. Aktualnie zmagamy się z serią urazów. Liczę na to, że jak najszybciej się z nimi uporamy, wtedy jakość treningu będzie odpowiednia i łatwiej będzie nam uzyskać wymagany poziom – mówi trener chemika Police, Marcello Abbondanza.

Trener zadebiutował w meczu z Bielskiem, który Chemik wygrał 3:0. – Przed meczem czułem pewien stresik. Nigdy nie prowadziłem klubu w Polsce, nie grałem w polskiej lidze. Jest wiele nowych rzeczy. Jeśli kiedyś przyjdzie dzień, w którym nie będę czuł emocji przed meczem, to chyba oznaczałoby, że czas zmienić zawód – uważa Włoch.Marcello Abbondanza pracę w barwach mistrza Polski łączy z prowadzeniem kadry Kanady. – Dla mnie to żaden problem. Żyję w ten sposób od 12 lat. Pracowałem w klubach, a jednocześnie prowadziłem reprezentacje Włoch i Bułgarii. Teraz pracuję w Kanadzie. Całe szczęście, że mój zawód jest jednocześnie pasją, dlatego wykonując go nie czuję, jak bym pracował – dodaje.

Abbondanza przejął Chemik w trakcie trwania rozgrywek. Nie prowadził drużyny od pierwszego gwizdka sezonu. – Nie jest to problem, ale nie jest też łatwa sytuacja. Zazwyczaj zmienia się trenera, kiedy zespół ma jakieś kłopoty. Aktualnie zmagamy się z serią urazów. Liczę na to, że jak najszybciej się z nimi uporamy, wtedy jakość treningu będzie odpowiednia i łatwiej będzie nam uzyskać wymagany poziom – zaznacza.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved