Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marcello Abbondanza nowym trenerem Chemika Police

Marcello Abbondanza nowym trenerem Chemika Police

fot. FIVB

Marcello Abbondanza podpisał kontrakt z Chemikiem Police.  Włoski szkoleniowiec zastąpi na stanowisku Jakuba Głuszaka. – Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna. Marcello wydaje mi się stanowczym człowiekiem, który dużo wymaga – mówi Paweł Frankowski, prezes Chemika.

Marcello Abbondanza ma 47 lat i urodził się w Cesenie we Włoszech. Jego ostatnim klubem było włoskie Pomi Casalmaggiore. Wcześniej pracował m.in. w Fenerbahce Stambuł, Rabicie Baku, Villa Cortese czy Pesaro. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, m.in. srebro Ligi Mistrzyń, 2 złota Pucharu CEV, 2 mistrzostwa Turcji i mistrzostwo Azerbejdżanu. Prowadził również kadrę narodową Bułgarii. Aktualnie jest trenerem reprezentacji Kanady.Pracę w Chemiku rozpocznie w połowie przyszłego tygodnia. Będzie obecny podczas wtorkowego spotkania Ligi Mistrzyń z Vizurą Ruma. Pierwszy raz przy linii bocznej boiska w roli szkoleniowca stanie przy okazji rywalizacji z BKS-em Bielsko-Biała (05.03.2018 r.). Marcello Abbondanza z mistrzyniami Polski związał się do końca bieżącego sezonu z opcją przedłużenia umowy na kolejne lata.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna. Marcello wydaje mi się stanowczym człowiekiem, który dużo wymaga. Cenię takie podejście, dlatego cieszę się, że podpisaliśmy kontrakt – mówi Paweł Frankowski, prezes Chemika.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved