Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcelina Karpińska dołączyła do AZS Gliwice

Marcelina Karpińska dołączyła do AZS Gliwice

fot. spartawarszawa.pl

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice przedstawił już wszystkie zawodniczki, które zostały ze starego składu na kolejny sezon, czas  więc zaprezentować nowe siatkarki. Pierwszą z nich jest Marcelina Karpińska. 19-letnia siatkarka swoją przygodę z tą dyscypliną zaczynała w UKS Lubowidz.

Dobrze pamiętam swój pierwszy trening. Moi bracia zawieźli mnie na zajęcia, gdy miałam zaledwie osiem lat. Kiedy patrzyłam na moje starsze koleżanki z klubu, wiedziałam jednak, że chcę kiedyś grać na równie wysokim, jak wówczas myślałam, poziomie. Największy wpływ na mój rozwój miała bez wątpienia moja rodzina, a wsparcie mamy i braci pomagało mi w dążeniu do celu. Bez nich nie osiągnęłabym tego, co mam – mówiła niedawno w wywiadzie dla naszego serwisu Marcelina Karpińska.Z UKS-u Victorii Lubowidz przeniosła się do Legionowa, gdzie odniosła swój największy dotychczasowy sukces, sięgając z ta drużyną po złoty medal mistrzostw Polski Kadetek. Potem los rzucił ją do Gedani Gdańsk. Ostatnie dwa sezony spędziła  w Sparcie Warszawa i mimo młodego wieku wyrosła na liderkę tej drużyny. – Dwa lata w Sparcie to jedne z najlepszych okresów w moim sportowym życiu. Zrobiłam przez ten czas duży  progres. Bardzo się cieszę że miałam możliwość pracować z takimi ludźmi i tak zgranym zespołem – mówi Karpińska.

Po sezonie pojawiła się możliwość gry w Gliwicach, na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy. – Dostałam propozycję która umożliwiła mi rozwój na mojej pozycji i padło akurat na AZS.  W Gliwicach chciałabym nabyć nowego doświadczenia oraz sprawdzić się na wyższym poziomie niż do tej pory – wyjaśnia. Zawodniczka, która mierzy 190 cm wzrostu ostatnio grała jako przyjmująca, ale wcześniej w ataku. Takie doświadczenie to niewątpliwie duży atut. – Mimo popularności siatkówki w naszym kraju wiem, że wysokich, ofensywnych przyjmujących jest jednak mało. Przekwalifikowanie mnie na przyjmującą dawało mi, a przede wszystkim zespołowi więcej wariantów w samym rozegraniu. Nauka przyjęcia nie jest prostą sprawą, tym bardziej dla dziewczyny z moimi parametrami. Chciałabym skoncentrować się w najbliższym sezonie nad przyjęciem i będę starała się nad tym pracować najwięcej – przekonuje siatkarka.

Wojciech Czapla, trener Akademiczek liczy, że zawodniczka będzie też będzie punktować. – Myślę, że jedną z moich mocniejszych stron jest atak i mam nadzieję że nie zawiodę na tym elemencie podczas najbliższego sezonu – obiecuje Marcelina Karpińska.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved