Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Maraton w Łebie już po raz dziewiętnasty

Maraton w Łebie już po raz dziewiętnasty

Burmistrz Miasta Łeby, ZDROWOTEL Łeba, Starostwo Powiatowe w Lęborku, Burmistrz Miasta Lęborka, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Wójt Gminy Cewice, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łebie, Siatkarskie Ośrodki Szkolne, Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Gdańsku, SPPS Łeba, SPS Lębork, UKS IRYDA Cewice i Fundacja Polska Siatkówka serdecznie zapraszają do udziału w XIX Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2017.

To już dziewiętnaście lat od rozpoczęcia i realizacji pięknego pomysłu organizacji w Łebie turnieju piłki siatkowej. Początkowo przez pierwsze lata był to wyłącznie turniej chłopięcy. Podczas pierwszego turnieju spotkało się w Łebie osiem zespołów z Polski, z czego sześć później dotarło do finałów mistrzostw Polski młodzików.Turniej od pierwszej edycji stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a jego głównym organizatorem był Jarosław Pruski. Zmagania od początku organizowane są w szkole podstawowej w Łebie dzięki uprzejmości i pomocy organizacyjnej byłego dyrektora, Tadeusza Rabka oraz obecnego, Macieja Barańskiego. Opinia o turnieju szybko rozeszła się po Polsce, a impreza zaczęła się rozrastać. Już po paru latach Łeba gościła dziesięć zespołów chłopców i dziesięć zespołów dziewcząt, które dołączyły do turnieju. Również ranga turnieju wzrastała, ponieważ do rozgrywek dołączyły zespoły zagraniczne, nadając turniejowi statut międzynarodowego.

W dotychczasowych edycjach maratonu udział brali tacy zawodnicy, jak: Marcin Możdżonek, Marcel Gromadowski, Paweł Kowalski, Paweł Dziekanowski, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Krzysztof Wierzbowski, Łukasz Wiśniewski, Mikołaj Sarnecki, Mateusz Malinowski, Łukasz Ożarski, Damian Schulz i wielu innych.

Maraton jest największą tego typu imprezą młodzieżową w Polsce i Europie. Gośćmi maratonu byli również trenerzy kadr narodowych Andrzej Niemczyk, Waldemar Wspaniały oraz Burmistrz Miasta Ladispoli (Włochy). Tradycją turniejów są mecze pomiędzy przyjezdnymi trenerami a reprezentacją miasta Łeby. Tegoroczna edycja rozgrywana  będzie w dwóch kategoriach – w dniach 2-5 marca swoje mecze grać będą kadeci i kadetki, zaś 23-26 marca w rozgrywkach udział brać będą młodziczki i młodzicy.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved