Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Manon Nummerdor-Flier wybrała siatkówkę plażową

Manon Nummerdor-Flier wybrała siatkówkę plażową

fot. FIVB

Była już reprezentantka Holandii w siatkówce halowej Manon Nummerdor-Flier wraca do sportu po urodzeniu dziecka. Siatkarka ta jednak nie będzie już występowała w hali, ale postanowiła spróbować swoich sił w siatkówce plażowej. Poszła tym samym w ślady swojego męża, wybitnego siatkarza halowego, a obecnie plażowego Reindera Nummerdora. Jej partnerką będzie znana z plaż światowych Marleen van Iersel. To druga po Małgorzacie Kożuch siatkarka, która w ostatnim czasie postanowiła zamienić halę na piasek.

W siatkówce halowej 32-letnia Manon Nummerdor-Flier osiągnęła chociażby zwycięstwo w cyklu World Grand Prix (2007) oraz wicemistrzostwo Europy (2009). W swojej karierze grała w klubach włoskich, azerskich czy nawet w Chinach. Siatkarka ta nie pomogła swojej reprezentacji podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, bowiem w tym czasie została mamą. Podjęła jednak decyzję o powrocie do sportu, ale halę postanowiła zmienić na plażę.Początkowo planowałam, że po porodzie będę grała w klubie za granicą. Wtedy jednak zostałam zapytana przez Marleen van Iersel, czy nie stworzyłabym z nią pary w siatkówce plażowej. Rozważyłam to i odpowiedziałam – tak. Uważam, że to luksus znaleźć swoje miejsce w tak silnym programie i grać z kimś tak doświadczonym, jak Marleen – powiedziała Nummerdor-Flier.

Znam Manon już od długiego czasu i za każdym razem, kiedy się widziałyśmy, żartowałam, że pewnego dnia zagramy razem. Kiedy po igrzyskach olimpijskich rozważałam moją przyszłość, postanowiłam związać ją właśnie z Manon – dodała Van Iersel, która ostatnio tworzyła duet z Madelein Meppelink. – Będziemy ciężko pracowały, aby grać na najwyższym możliwym poziomie – dodała.

Można powiedzieć, że Manon Nummerdor-Flier podąża śladami swojego męża, który także na początku uprawiał siatkówkę halową, był z reprezentacją Holandii na igrzyskach w Sydney i Atenach, a w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro reprezentował już siatkówkę plażową. Jest mistrzem Europy zarówno w hali, jak i na plaży.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved