Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Malwina Stroińska: Karpatki popełniały mniej błędów

Malwina Stroińska: Karpatki popełniały mniej błędów

Siatkarki KŚ AZS PŚ Gliwice wciąż nie potrafią odnaleźć formy, jaka prezentowały w pierwszej części sezonu, kiedy to regularnie punktowały. Gliwiczanki jesienią nie miały m.in. problemu z pokonaniem u siebie Karpat Krosno 3:0. Pod koniec roku przyszło załamanie. Niewątpliwie jednym z  powodów było wypadnięcie z szóstki dwóch podstawowych zawodniczek. Katarzyny Nadziałek i Eriki Salanciovej. W pierwszym w tym roku meczu całe spotkanie rozegrała już Nadziałek, ale zawodniczka nie jest jeszcze w pełni zdrowa.

– Ten mecz w naszym wykonaniu wyglądał słabo. Karpatki miały bardzo dobrą zagrywkę, którą sprawiły nam duże problemy w przyjęciu. Nie potrafiłyśmy sobie  z tym poradzić, przez co uciekały nam punkty – przyznała Malwina Stroińska, która na parkiecie zastępuje Salanciovą. Gliwiczanki po raz kolejny nieźle zaczynały, ale czy dłużej trwały poszczególne partie, tym gorzej wyglądała ich gra. – Do połowy seta potrafiłyśmy powalczyć, natomiast potem przeciwniczki uciekały nam i nie byłyśmy w stanie już ich dogonić – oceniła siatkarka.

Potencjał sportowy podopiecznych Wojciecha Czapli  jest porównywalny do zawodniczek z Krosna. W takich meczach o wyniku decydują więc detale. – Karpatki na pewno popełniały mniej własnych błędów i były skuteczniejsze w ataku – podkreśliła przyczyny porażki przyjmująca AZS-u.

W najbliższą sobotę gliwiczanki podejmować będą Mazovię Warszawa, która zajmuje 12. miejsce w tabeli. Trudno sobie wyobrazić inny wynik niż wygraną gospodyń. – Musimy z tego ostatniego meczu wyciągnąć wnioski i na następne spotkanie wyjść pewne siebie, mimo że za sobą mamy serię porażek. Mam nadzieję, że tym najbliższym meczem wrócimy na właściwe tory – przekonywała Malwina Stroińska.

źródło: azs.gliwice.pl