Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Malwina Smarzek: Taki mecz to świetne doświadczenie

Malwina Smarzek: Taki mecz to świetne doświadczenie

fot. Bogusław Krośkiewicz

Legionovia Legionowo pomimo ambitnej walki nie zdołała wygrać nawet seta z mistrzyniami Polski. Jak przyznała w pomeczowej rozmowie ze Strefą Siatkówki Malwina Smarzek, mecz z tak klasowym rywalem to dla młodych zawodniczek cenne doświadczenie.

Przegrałyście z Chemikiem Police 0:3, ale na pewno nie było to jednostronne widowisko, czego wielu się spodziewało.

Malwina Smarzek: – Tak, to na pewno nie było jednostronne widowisko, ale na tablicy jest 3:0 dla Chemika. Przyznam szczerze, że troszeczkę spodziewałam się takiego wyniku. Chemik Police to naprawdę silna drużyna, ma w swoim składzie znakomite zawodniczki. Ja się cieszę, że nie była przysłowiowa „godzina z prysznicem”, tylko potrwało to troszkę dłużej.Spodziewałaś się, że Chemik zagra właśnie w takim składzie, w jakim wystąpił w niedzielę?

– Domyślałam się, że będą jakieś zmiany, że będą grały dziewczyny, które grają mniej albo w ogóle. Chemik, wiadomo, niedługo ma mecz we Włoszech i na pewno trzeba tymi siłami dziewczyn rozważnie gospodarować.

Wy przede wszystkim zaryzykowałyście mocno na zagrywce i momentami utrudniałyście zadanie rywalkom.

– Czymś trzeba było zaryzykować. Wiadomo, jakim zespołem jest Chemik. My jesteśmy jeszcze młodymi zawodniczkami i ciężko nam się gra z taką doświadczoną drużyną.

Właśnie, jesteście jeszcze młode. Takie mecze, jak ten z Chemikiem, to chyba cenne doświadczenie?

– Oczywiście, że tak. Ja na przykład nie mam na co dzień na treningu takiej obrony czy takiego bloku po drugiej stronie siatki. Zawsze bardzo się cieszę, jak tutaj przyjeżdżam, bo to jest dla mnie niezwykle cenne doświadczenie. Zawsze dostaję 0:3, ale mogę wiele się nauczyć.

Czego się spodziewasz po grze zespołu w kolejnych meczach? Myślisz, że może to wyglądać coraz lepiej?

– Pewnie. To jest sport i tak naprawdę niczego tutaj nie można założyć. My możemy walczyć i będziemy, ale co przyniesie ten sezon, to zobaczymy.

Macie określone jakieś cele na ten sezon?

– Zarząd na pewno bardzo by chciał, abyśmy były w ósemce. Ja jednak jestem daleka od tego. Jeżeli  będziemy w tej ósemce, to super, ale jak nam się to nie uda, to nie ma co robić tragedii.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved