Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Malwina Smarzek: Presja będzie rosła

Malwina Smarzek: Presja będzie rosła

fot. FIVB

Po zakończonym w sobotę turnieju Montreux Volley Masters reprezentacja Polski kobiet szybko przeniosła się do Opola, gdzie we wtorek rozegra swój pierwszy pojedynek w ramach Ligi Narodów. – Fajnie jest wygrywać, ale presja będzie rosła, gdyż przed nami docelowe imprezy – stwierdziła Malwina Smarzek.

Wracając jeszcze do Szwajcarii, kadra Polski ma za sobą udany wyjazd. „Biało-czerwone” wygrały bowiem całe zmagania, dobrze otwierając reprezentacyjny sezon. – Bardzo się cieszę, że udało się nam w Montreux. Był to dla nas ciężki turniej. Grałyśmy razem jakieś trzy dni przed zmaganiami, a pierwsze treningi miałyśmy w trakcie zmagań. Pokazałyśmy się z dobrej strony. Na pewno nabrałyśmy też dużo pozytywnej pewności siebie przed zbliżającą się Ligą Narodów – powiedziała Smarzek.Poza sukcesem drużynowym, Polski wyróżniono również w pod kątem indywidualnym. W gronie najlepszych przyjmujących znalazła się Martyna Grajber, jedną z dwóch najlepszych środkowych została Agnieszka Kąkolewska. Miano najlepszej atakującej i MVP całych zmagań przypadło w ręce Malwiny Smarzek. – Cieszę się ze statuetki MVP. Tak wyszło. Mieli komuś dać, to dali mi – skomentowała swoje wyróżnienia atakująca.

Teraz czas na rozgrywki o dużo większym kalibrze. Mianowicie od wtorku Polki ruszają na podbój Ligi Narodów. Zdaniem 23-latki poziom presji będzie teraz tylko rósł. – Po tamtym roku kibice zapamiętali, że grałyśmy fajne zawody w Polsce. Teraz będą pewnie oczekiwać od nas tego samego, szczególnie po tym ostatnim turnieju. Fajnie jest wygrywać, ale presja będzie rosła, gdyż przed nami docelowe imprezy. Musimy sobie z tym poradzić – rzekła siatkarka.

źródło: opr. własne, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved