Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Malwina Smarzek: Na pozycji atakującej czuję się najlepiej

Malwina Smarzek: Na pozycji atakującej czuję się najlepiej

fot. Łukasz Krzywański

Malwina Smarzek, zawodniczka Chemika Police, opowiada o zgrupowaniu reprezentacji Polski poprzedzającym turniej Ligi Narodów. – Wiele się nauczyłam i powiedziałam trenerowi, że jeśli będzie potrzeba, to mogę zagrać jako lewoskrzydłowa, nie ma problemu. Nominalnie jednak chcę być traktowana jako atakująca. Trener się zgodził, bardzo mnie to cieszy – mówi o swojej sytuacji w kadrze narodowej.

Malwina Smarzek na zgrupowanie dotarła w zeszły piątek (04.05.), 4 dni po zdobyciu złota w barwach Chemika. – Po zakończeniu ligi dostałyśmy 4 dni wolnego. W piątek stawiłyśmy się na badaniach w Warszawie, potem trening. Od soboty rozpoczął się tydzień do wylotu do Stanów. To bardzo mało czasu. Zazwyczaj pracowałyśmy z kadrą miesiąc, była możliwość przetrenowania wielu wariantów. Teraz przygotowania są zupełnie inne, od razu gramy fragmenty, bo w czwartek i piątek sparingi, a w sobotę wylatujemy o 4 nad ranem – tłumaczy.Smarzek w Chemiku próbowała gry jako przyjmująca. W końcówce sezonu wróciła na atak i była jedną z najlepszych siatkarek drużyny. – Miałam długą rozmowę z trenerem Nawrockim. Powiedziałam, że chciałabym grać na pozycji atakującej. Na niej czuję się najlepiej, na niej najprawdopodobniej będę również grać w przyszłości w klubie. Nie żałuję okresu gry na przyjęciu. Wiele się nauczyłam i powiedziałam trenerowi, że jeśli będzie potrzeba, to mogę zagrać jako lewoskrzydłowa, nie ma problemu. Nominalnie jednak chcę być traktowana jako atakująca. Trener się zgodził, bardzo mnie to cieszy – zaznacza.

Reprezentacja Polski w czwartek (10.05) o godzinie 20 zagra sparing z kadrą Czech. Początek spotkania o godzinie 20.00 transmisja w Polsacie Sport News.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved