Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Malwina Smarzek: Powiedziała do mnie „Mali, kończysz”

Malwina Smarzek: Powiedziała do mnie „Mali, kończysz”

fot. FIVB

– Asia Wołosz, jeszcze przed zagrywką jednej z Koreanek, podeszła i powiedziała do mnie: „Mali, kończysz”. Z takim nastawieniem podeszłam do tej akcji i udało się zdobyć rozstrzygający punkt – opowiada Malwina Smarzek o końcówce finałowego meczu z Koreankami.

Przyjmująca Chemika Police była drugą z najlepiej punktujących siatkarek w biało-czerwonych barwach i siódmą w całym turnieju finałowym. – Tak została wykreowana taktyka w naszym zespole, że mam mniej obowiązków w przyjęciu, a więcej w ataku. Dlatego też dostawałam więcej piłek, po to jestem na boisku. Chociaż w sumie w meczu finałowym, szczególne w pierwszych dwóch setach, to na boisku trochę mnie nie było. (śmiech) Cieszę się jednak, że w końcówce seta skończyłam to, co miałam skończyć – mówi Malwina Smarzek.Mali zdobyła punkt w ostatniej akcji meczu z Koreą atakiem z prawego skrzydła. – Historia ostatniej piłki jest dość zabawna. Asia Wołosz, jeszcze przed zagrywką jednej z Koreanek, podeszła i powiedziała do mnie: „Mali, kończysz”. Z takim nastawieniem podeszłam do tej akcji i udało się zdobyć rozstrzygający punkt – opowiada.

Bezpośrednio po zakończeniu World Grand Prix reprezentantki Polski udały się na zasłużone, choć dość krótkie wakacje. 10 sierpnia rozpoczną treningi poprzedzające mistrzostwa Europy. – Jak na nasze standardy to mamy dużo wolnego, bo prawie półtora tygodnia. Prosto po turnieju razem z chłopakiem wyjechaliśmy w Tatry, czyli w miejsce, gdzie czuję się najlepiej i najłatwiej mi odpocząć. Do następnego czwartku mam czas na reset fizyczny i psychiczny – kończy.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved