Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Malwina Smarzek: Potrzebowałyśmy meczu zagranego z dużą pewnością siebie

Malwina Smarzek: Potrzebowałyśmy meczu zagranego z dużą pewnością siebie

fot. Katarzyna Antczak

– Potrzebowałyśmy meczu wygranego 3:0 i zagranego z dużą pewnością siebie. Od początku do końca miałyśmy wynik pod kontrolą. Dawno takiego spotkania nie zagrałyśmy. Zaprezentowałyśmy stabilną siatkówkę. Każda z dziewczyn zagrała bardzo równo. Nasza gra była kompletna, a na boisku tworzyłyśmy prawdziwy zespół – powiedziała po ograniu Legionovii Malwina Smarzek, zawodniczka Chemika Police.

Kolejnej niespodzianki nie udało się sprawić Legionovii Legionowo, która w miniony weekend otrzymała lekcję siatkówki od Chemika Police. Podopieczne Piotra Olenderka praktycznie w żadnej z trzech rozegranych odsłon nie były w stanie na dłuższym dystansie dotrzymać kroku mistrzyniom Polski. Już w pierwszej odsłonie rywalki pokazały im miejsce w szeregu, sporo krzywdy robiąc im zagrywką. – Chemik dysponował super zagrywką. Od początku meczu zdeklasował nas w tym elemencie. My nie miałyśmy przyjęcia, a już pierwsza seria straconych punktów kosztowała nas przegranego seta. To chyba wpłynęło na cały mecz. Na dodatek policzanki miały szczelny blok, przez który nie potrafiłyśmy się przebić. Dobrze grały w obronie, a my nie byłyśmy w stanie przeciwstawić się im w żadnym elemencie – podkreśliła Klaudia Alagierska, środkowa zespołu z Legionowa, która nie ukrywała, że Legionovia w Policach liczyła na znacznie lepszy wynik. Apetyty na sprawienie kolejnej niespodzianki zostały rozbudzone po tym, jak przed własną publicznością podzieliły się punktami z łódzkim wiceliderem. – Na pewno liczyłyśmy na więcej. W meczu z ŁKS-em pokazałyśmy, że potrafimy grać z dobrymi drużynami. W Policach liczyłyśmy na znacznie więcej walki z naszej strony. Niestety takie słabe mecze też mogą się zdarzyć – dodała zawodniczka ekipy spod warszawskiego miasteczka.W odmiennych nastrojach były siatkarki Chemika, którym w końcu udało się wygrać mecz bez straty seta. Podopieczne Piotra Mateli udzieliły legionowiankom srogiej lekcji siatkówki, a trzy podniesione z parkietu punkty umocniły je na prowadzeniu w Lidze Siatkówki Kobiet. – Potrzebowałyśmy meczu wygranego 3:0 i zagranego z dużą pewnością siebie. Od początku do końca miałyśmy wynik pod kontrolą. Dawno takiego meczu nie zagrałyśmy. Cieszymy się tym bardziej, że jesteśmy już zmęczone podróżami i graniem meczów co trzy dni, więc fajnie, że odniosłyśmy tak gładkie zwycięstwo – podkreśliła Malwina Smarzek, według której jednym z kluczy do sukcesu była postawa policzanek w polu serwisowym. – Kluczową rolę odegrała zagrywka. Dobrze też wyprowadzałyśmy ataki. Zaprezentowałyśmy stabilną siatkówkę. Każda z dziewczyn zagrała bardzo równo. Nasza gra była kompletna, a na boisku tworzyłyśmy prawdziwy zespół – dodała siatkarka mistrza Polski, która w starciu przeciwko Legionovii zapisała na swoim koncie 16 oczek, zostając wyróżniona statuetką MVP.

źródło: Chemik Police TV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved