Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Malwina Smarzek: Mogłyśmy pokonać tak grającą Serbię

Malwina Smarzek: Mogłyśmy pokonać tak grającą Serbię

fot. fivb-org

– Wprawdzie były w meczu jakieś momenty i przebłyski naszej lepszej gry, mogłyśmy pokonać tak grającą Serbię, ale chyba byłyśmy zbyt zestresowane. Jestem zła i na siebie i na zespół, bo naprawdę ten mecz mogłyśmy wygrać – mówiła po porażce z Serbią liderka reprezentacji Polski, Malwina Smarzek. – Łatwe piłki nam wpadają, brakuje dokładności i niestety tym przegrywamy. Czasami jest tak, że jak człowiek za bardzo chce, to mu nie wychodzi – dodała atakująca biało-czerwonych.

Na inaugurację turnieju Ligi Narodów w belgijskim Kortrijk reprezentacja Polski przegrała 0:3 z Serbią. – Ten mecz nam w ogóle nie wyszedł, od początku do końca. Źle go zaczęłyśmy i źle go skończyłyśmy. Wprawdzie były w meczu jakieś momenty i przebłyski naszej lepszej gry, mogłyśmy pokonać tak grającą Serbię, ale chyba byłyśmy zbyt zestresowane. Jestem zła i na siebie i na zespół, bo naprawdę ten mecz mogłyśmy wygrać. Po tej naszej dobrej grze w Opolu i Holandii nie wiem, czemu teraz zagrałyśmy tak nerwowo. Serbia się tą siatkówką bawiła, a my byłyśmy bardzo zdenerwowane – przyznała po meczu atakująca reprezentacji Polski, Malwina Smarzek.Liderka naszej reprezentacji mówiła o braku koncentracji w tym meczu wynikającej z nerwów. – Bardzo chciałyśmy z nimi wygrać, wiedziałyśmy, że ten mecz jest do wygrania, ale nie udało nam się opanować tej nerwowości. Skończyło się więc tak, jak się skończyło i uważam, że trzeba szybko o tym zapomnieć, bo to jest turniej i następnego dnia też jest granie. Jeśli będziemy teraz to rozpamiętywać i myśleć, kto, dlaczego i jak, to następnego dnia też wyjdziemy i przegramy, więc trzeba szybko zapomnieć – stwierdziła Smarzek.

Przed biało-czerwonymi teraz mecze z Belgią i Rosją. Aby nadal myśleć realnie o awansie do turnieju finałowego Ligi Narodów, co byłoby ogromnym sukcesem, trzeba te mecze wygrać. – Trzeba próbować te mecze wygrać, żaden z nich nie będzie dla nas łatwiejszych od tego z Serbią. Tym bardziej, że po tej porażce każda z nas będzie chciała sobie coś udowodnić, że OK, wczoraj nam nie poszło, ale dziś będzie lepiej i żeby znowu nie wkradła się ta nerwowość. Łatwe piłki nam wpadają, brakuje dokładności i niestety tym przegrywamy. Czasami jest tak, że jak człowiek za bardzo chce, to mu nie wychodzi. Na pewno z naszej strony nie było jakiegoś lekceważenia rywala, czy samozadowolenia po tych dobrych meczach poprzednich. Każda z nas tę porażkę jakoś będzie przeżywać i musimy wyciągnąć z niej wnioski – dodała atakująca naszej kadry.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved