Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Malwina Smarzek w lidze włoskiej

fot. FIVB

Dwa mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski – z takim dorobkiem Malwina Smarzek opuściła Chemika Police i przeniosła się do włoskiej Serie A siatkarek. Polska atakująca podpisała kontrakt z Zanetti Bergamo, znanym pod nazwą Volley Bergamo. Włoski klub pochwalił się już pierwszymi materiałami marketingowymi z tego wydarzenia.

Już od jakiegoś czasu mimo młodego wieku Malwina Smarzek jest czołową atakującą polskiej ligi oraz reprezentacji naszego kraju. Już gdy zawodniczka przechodziła do polickiego klubu, wróżono jej wielką siatkarską przyszłość. O jej transferze do Volley Bergamo mówiło się już na początku maja, a informacje te teraz znajdują swoje potwierdzenie. Smarzek do Chemika Police trafiła w 2016 roku, podpisując wtedy czteroletnią umowę. Oznacza to, że kontrakt atakującej w klubie mistrzyń Polski był ważny. Włosi zdecydowali się jednak, że skorzystają z klauzuli o możliwości wpłaty odstępnego za zawodniczkę. Klub z Bergamo wyłożył na to ponad 100 tysięcy euro.Jak wynika chociażby z pierwszych materiałów marketingowych nowego klubu Polki, Smarzek podpisała już kontrakt z Zanetti Bergamo.

sta arrivando…

📅 16.07.2018😯 al #CR7day noi rispondiamo con il #MaliDaystay tuned…🔜

Publiée par Volley Bergamo sur Dimanche 15 juillet 2018

Warto przypomnieć, że po minionym sezonie do ligi włoskiej przeniosła się także inna bardzo perspektywiczna polska zawodniczka – Agnieszka Kąkolewska. Nadal na Półwyspie Apenińskim grać będzie też Joanna Wołosz, która kieruje grą mistrzyń Włoch i jest także kapitan tej ekipy, a kontrakt przedłużyła w połowie maja.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved