Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Malwina Smarzek-Godek wybrała – spędzi trzeci sezon w Serie A

Malwina Smarzek-Godek wybrała – spędzi trzeci sezon w Serie A

fot. Michał Szymański

To już pewne – Malwina Smarzek-Godek w przyszłym sezonie będzie występować w zespole Igor Gorgonzola Novara. Po dwóch latach polska atakująca odchodzi z Zanetti Bergamo. Z zespołem z Novary rozstaje się z kolei przyjmująca Zuzanna Górecka, która występowała tam przez ostatni sezon, ale nie miała wielu okazji do gry w pierwszej szóstce.

Jak informuje Przegląd Sportowy Malwina Smarzek-Godek znalazła już nowy klub na kolejny sezon. 24-letnia atakująca podpisała umowę z Igor Gorgonzola Novara. Kilka dni temu o takiej możliwości informowały włoskie media, ale opcji było więcej. Przede wszystkim zainteresowanie naszą atakującą pojawiło się ze strony Novary już zimą. Później jednak do gry włączyły się zespoły z Chin i Brazylii.Smarzek-Godek miała intratne oferty z Szanghaju czy brazylijskiego Minas, nad którymi mocno się zastanawiała. Po atakującą zgłaszał się nawet Chemik Police, ale ostatecznie zdecydowała się na Igor Gorgonzola Novara, czyli trzeci zespół zakończonego przedwcześnie sezonu w Serie A.

Dla Smarzek-Godek będzie to trzeci sezon w lidze włoskiej, ale przede wszystkim możliwość ponownej rywalizacji w Lidze Mistrzyń po dwóch latach przerwy. Z zespołem z Novary rozstaje się z kolei przyjmująca Zuzanna Górecka, która występowała tam przez ostatni sezon, ale nie miała wielu okazji do gry w pierwszej szóstce.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved