Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Malwina Smarzek-Godek: Musimy nauczyć się wygrywać mecze o medale

Malwina Smarzek-Godek: Musimy nauczyć się wygrywać mecze o medale

fot. Michał Szymański

Biało-czerwonym nie udało się przeciwstawić Włoszkom w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy. Polki niedzielny mecz przegrały 0:3. – Zrobiłyśmy duży postęp mentalny. Przegrywając taki mecz jesteśmy wkurzone, bo wiemy, że ten mecz „oddaliśmy”, bo Włoszki nie zagrały super spotkania, to my przegrałyśmy i straciłyśmy swoje szanse – przyznała Malwina Smarzek-Godek.

Polki w Ankarze nie zdołały wygrać żadnego z dwóch spotkań i udział w mistrzostwach Europy zakończyły na czwartym miejscu. – Myślę, że na pewno warto powiedzieć o dwóch rzeczach. Pierwsza jest taka, że musimy nauczyć się wygrywać mecze o medale. To jest duża rzecz a Włoszki to potrafią, są wicemistrzyniami świata. Druga sprawa jest taka, że zrobiłyśmy duży postęp mentalny. Przegrywając taki mecz jesteśmy wkurzone, bo wiemy, że ten mecz „oddaliśmy”, bo Włoszki nie zagrały super spotkania, to my przegrałyśmy i straciłyśmy swoje szanse – powiedziała po meczu Malwina Smarzek-Godek, która nie ukrywa niedosytu. – Ciężko przejść obok takiego meczu, szczególnie, że jest on ostatni i to jest chyba najgorsze, bo jedziemy teraz wszystkie do domu, będziemy miały trochę wolnego. Gdybyśmy grały jakiś kolejny turniej i weszły w wir przygotowań, to ok. Będzie nam teraz bardzo ciężko, ale taki jest los sportowca.Siatkarki po chwili odpoczynku udadzą się do swoich klubów, gdzie będą przygotowywać się do ligowej rywalizacji. Kolejną okazją do oglądania reprezentacji Polski będzie turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Polki o awans powalczą w dniach 7-12 stycznia a organizator nie jest jeszcze oficjalnie znany. – Mam nadzieję, że dziewczyny wrócą do klubów i będą przede wszystkim grały – to jest najważniejsze, bo to jest pierwszy warunek tego wszystkiego. Ja w to bardzo wierzę. Czasu nie będzie, bo teraz się rozstajemy i spotykamy już na kwalifikacje. Czasu nie ma, każdy będzie musiał sam o siebie zadbać w klubach i mam nadzieję, że dziewczyny przyjadą jeszcze lepiej przygotowane, jeszcze lepiej wyglądające fizycznie niż teraz i będzie petarda – zakończyła atakująca reprezentacji Polski.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved