Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Malwina Smarzek-Godek: Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony

Malwina Smarzek-Godek: Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony

fot. fivb-org

– Nikt nie zadowala się samym udziałem w Final Six i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony – zapewnia przed pierwszym meczem turnieju finałowego Ligi Narodów Malwina Smarzek-Godek. Rywalkami biało-czerwonych będą siatkarki USA. – Musimy zagrać przeciwko nim najlepiej jak potrafimy w zagrywce i systemie blok-obrona – twierdzi atakująca reprezentacji Polski.

Nie męczą was te podróże Azja – Polska – Azja? Po turniejach w Chinach i Korei Południowej kończących rundę interkontynentalną osiem dni po powrocie do kraju znów siedziałyście w samolocie do Nankinu.Malwina Smarzek-Godek: – Rzeczywiście nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo przez dwa tygodnie pobytu w Azji nasze organizmy przestawiły się już na tamten czas i nieźle funkcjonowałyśmy. Po powrocie do Polski dopadł nas jet lag, ale jak do tej pory przechodzimy te zmiany stref dosyć łagodnie. Normalnie śpię w nocy i jest w porządku.

Ta przerwa po pięciu tygodniach podróży i meczów sprzyja nabraniu świeżości czy wybija z rytmu?

– Zawsze po przerwie inaczej podchodzi się do treningu, na który też nie było za wiele czasu. Tutaj zmierzymy się w fazie grupowej z Amerykankami i Brazylijkami, a obie te ekipy przyjechały w bardzo mocnych zestawieniach. W składzie Canarinhes brakuje praktycznie tylko Tandary Caixety. OK, w drużynie USA można by wymienić więcej nieobecnych jak Rachael Adams czy Kimberly Hill, ale to nie stawia ich na straconej pozycji. Musimy zagrać przeciwko nim najlepiej jak potrafimy w zagrywce i systemie blok-obrona. To taki zespół, że jak tylko pozwolimy im zagrać w przyjęciu tak, jak w ostatnim naszym spotkaniu, to będą nie do zatrzymania.

Rozmawiała Edyta Kowalczyk – więcej w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved