Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Malwina Smarzek: Ciężko nam się gra

Malwina Smarzek: Ciężko nam się gra

fot. fivb-org

Po jedenastu rozegranych spotkaniach w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów polskie siatkarki mają na koncie siedem wygranych i cztery porażki. Tę ostatnią przegraną poniosły w meczu z Amerykankami, a starcie zakończyło się w czterech setach. W Chinach biało-czerwone grają w zmienionym składzie. – Za krótko ze sobą trenujemy, by przygotować się do dobrego przyjęcia. Potem wychodzi to na meczach. Przeciwnicy nam nie ułatwiają zadania, ponieważ dostrzegają nasze słabości – podsumowała libero polskiej ekipy Maria Stenzel.

Polki wygrały pierwszego seta w starciu z USA. W kolejnych triumfowały już jednak rywalki.  – Miałyśmy szansę na wyprowadzenie tego meczu na 2:0. Niestety nie udało nam się to. Zanotowałyśmy sporo błędów. To zespół, który nie wybacza takiej postawy – oceniła Malwina Smarzek.Atakująca zwróciła uwagę na to, że w ostatnim czasie w składzie reprezentacji Polski doszło do sporych zmian. W czwartek Smarzek i spółka zmierzą się z Turcją. – Mamy mocno przebudowany skład. Ciężko nam się gra, ciężko nam się przyjmuje. To trudne zadanie grając przeciwko tak dobrym zespołom. Zmiana rozgrywającej też jest widoczna, zwłaszcza przy kiepskim przyjęciu. Mam nadzieję, że w czwartek zagramy swoją siatkówkę, a nie podamy się przeciwniczkom jak na tacy – zakończyła.

Libero polskiej drużyny, Maria Stenzel próbowała wytłumaczyć słabą dyspozycję drużyny. Być może przyczyna słabej dyspozycji leży w zgraniu, na które siatkarki nie miały zbyt dużo czasu. – Za krótko ze sobą trenujemy, by przygotować się do dobrego przyjęcia. Potem wychodzi to na meczach. Przeciwnicy nam nie ułatwiają zadania, ponieważ dostrzegają nasze słabości. Brakuje nam odpowiedniego czytania gry – przyznała.

Po porażce 1:3 z USA, już w czwartek Polski zmierzą się z Turcją. Smarzek zdaje sobie sprawę, że wiele jest do poprawy w grze reprezentacji, ale właśnie w celu udoskonalenia własnej siatkówki mierzą się z lepszymi drużynami. – Bardzo cieszymy się, że możemy zagrać z takimi zespołami w Lidze Narodów. W następnym meczu nie będzie łatwiej, ale to rywalizacja sprawia, że jesteśmy lepszą drużyną. Wiemy, że te porażki zaprocentują w najważniejszym momencie – dodała.

 

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved