Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Malwina Smarzek: Będzie dobrze

Malwina Smarzek: Będzie dobrze

fot. fivb-org

Polskie siatkarki przygotowują się do mistrzostw Europy, które rozpoczną się w najbliższy piątek. Pierwszy raz w historii turniej rozgrywany będzie w czterech krajach, jednym ze współorganizatorów jest Polska. Zespół Jacka Nawrockiego grać będzie w Łodzi i właśnie tam reprezentantki szlifują formę. Po zdecydowanie wygranych sparingach z Niemkami atmosfera w drużynie jest doskonała, wszystkie zawodniczki są zdrowe i pełne wiary w sukces. – Mam bardzo dobre przeczucia – mówi Malwina Smarzek-Godek.

W hali już jest gorąco, bardzo gorąco będzie w trakcie meczów mistrzostw Europy. A jak będzie wyglądała gra reprezentacji Polski? Co Pani czuje kilka dni przed startem tego ważnego turnieju.Malwina Smarzek-Godek: Mam bardzo dobre przeczucia. Zagrałyśmy dwa sparingi z Niemkami, myślę, że grałyśmy dobrze. Oczywiście jest kilka rzeczy do poprawy, ale wyglądało to całkiem przyzwoicie. Odseparowałyśmy się już od tematu kwalifikacji olimpijskich, trenujemy, treningi wyglądają fajnie, wszyscy są zdrowi, więc będzie dobrze.

Co będzie najgroźniejszą bronią reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy. Widzieliśmy ostatnio różne oblicza tej drużyny, która twarz jest najbliższa temu, co jest teraz?

Zbierzemy wszystkie te rzeczy, które były dobre i je pokażemy. Jeżeli byśmy zagrały tylko te najlepsze akcje, byłoby ekstra. Turniej będzie bardzo długi i ciężki. Bardzo ważne będzie też zdrowie, to, jak wytrzymamy trudy mistrzostw.

Możecie otwarcie powiedzieć, co chciałybyście ugrać na tych mistrzostwach?

Medal, obojętnie jakiego koloru, ale medal. To jest marzenie. Nie będziemy na tym turnieju tylko po to, by sobie pograć. Dwa lata temu byłyśmy blisko czwórki, a wtedy byłyśmy w zupełnie innym miejscu niż jesteśmy teraz.

Rozmawiał: Adrian Brzozowski

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved