Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Śmieszek: Wiem, że ten zespół na to stać

Małgorzata Śmieszek: Wiem, że ten zespół na to stać

fot. lsk.plps.pl

Wygrana z krakowskim zespołem za trzy punkty była dla nas bardzo ważna, potrzebne były nam te punkty. Zadowala nas aktualne miejsce w tabeli, ale to jest początek sezonu i liczy się efekt końcowy – powiedziała po ostatnim zwycięstwie drużyny z Muszyny Małgorzata Śmieszek. Zawodniczka w starciu z Treflem Proximą Kraków zdobyła 7 punktów.

Derby Małopolski rozstrzygnęły się na waszą korzyść – po emocjonującym meczu wygrałyście z Trefl Proximą Kraków 3:1, ale łatwo nie było, prawda?Małgorzata Śmieszek: – To prawda, ale najważniejszy jest wynik końcowy. Zawodniczki z Krakowa w pierwszym secie były bardzo bojowo nastawione, a myślę, że my byłyśmy trochę spięte. Jednak kolejne sety pokazały na co nas stać.

Na ten moment po pięciu kolejkach Ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka plasuje się na piątej pozycji. Można powiedzieć, że dzięki temu zwycięstwu „przyczepiłyście się do ogona” ligowej czołówki?

Wygrana z krakowskim zespołem za trzy punkty była dla nas bardzo ważna, potrzebne były nam te punkty. Zadowala nas aktualne miejsce w tabeli, ale to jest początek sezonu i liczy się efekt końcowy. Zdajemy sobie z tego sprawę, że trzeba ciężko pracować, aby tę pozycję utrzymać.

Czy również odnosisz wrażenie, że liga w tym roku mocno się „spłaszczyła”? Dość powiedzieć, że między Polskim Cukrem Muszynianką a ostatnią drużyną jest „ledwie” sześć punktów różnicy i żaden z zespołów wyraźnie nie odstaje od pozostałych? Sporo meczów kończy się także po pięciu setach…

Ten sezon zdecydowanie różni się od poprzedniego. W tym roku wszystkie zespoły grają na dość wyrównanym poziomie. Uważam, że nie można lekceważyć żadnego przeciwnika. Czeka nas jeszcze dużo ciężkich spotkań.

Od rozpoczęcia sezonu jesteś „szóstkową” zawodniczką i na swojej pozycji spisujesz się bardzo dobrze. Warto wspomnieć, że jesteś jedną z czołowych blokujących w lidze (aktualnie na 8 pozycji – 14 bloków). Czy dzięki temu twoja pewność siebie wzrosła?

Myślę, że szansa grania dodała mi trochę pewności siebie. Mimo to cały czas chcę robić postępy i zdobywać więcej punktów dla drużyny.

Jak możesz ocenić „klimat” w zespole po rozpoczęciu sezonu ligowego? Jak wyglądają nastroje w szatni?

Co do atmosfery w zespole nie mam żadnych zastrzeżeń. Z dziewczynami świetnie się dogadujemy i wspieramy. Wzajemnie się napędzamy, przede wszystkim przed każdym meczem.

Czy aklimatyzacja w małej Muszynie przebiegła szybko i bezproblemowo?

Aklimatyzacja przebiegła bezproblemowo. Muszynę cenię za ciszę i spokój. Jest tu wiele pięknych miejsc, które nie tylko mnie zachwyciły, ale również mojego narzeczonego Adama, który ze mną tu przyjechał i już chce zostać na dłużej.

Jakieś konkretne ambicje, cele na trwający sezon ligowy?

W tym sezonie głównym celem jest uplasowanie się na jak najlepszym miejscu w tabeli. Wiem, że ten zespół na to stać.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved