Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Małgorzata Glinka-Mogentale: Siatkarze mają szanse na olimpijskie złoto

Małgorzata Glinka-Mogentale: Siatkarze mają szanse na olimpijskie złoto

fot. archiwum

– Najważniejsze jest to, aby trafili z formą na igrzyska, żeby dopisało im zdrowie, żeby nikt nie odpadł z rywalizacji przez kontuzje. Jeśli wszyscy będą w dobrej dyspozycji, a przygotowania do turnieju zostaną przeprowadzone z głową, to uważam, że Polacy mogą nawet zdobyć złoty medal olimpijski – powiedziała Małgorzata Glinka-Mogentale.

 Za siatkarzami reprezentacji Polski udany rok, w którym wywalczyli olimpijską kwalifikację, ale także zdobyli trzy medale – w Lidze Narodów, mistrzostwach Europy oraz Pucharze Świata. – Był to bardzo dobry sezon. Drużyna się coraz lepiej zgrywa, Leon coraz lepiej czuje się na boisku. Trener ma bardzo dobry kontakt z chłopakami, a im chce się pracować. Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Fajnie ogląda się siatkówkę w ich wykonaniu – powiedziała Małgorzata Glinka-Mogentale.

Bardzo pozytywnie ocenia ona postawę Wilfredo Leona, który w poprzednim roku dołączył do reprezentacji Polski. – Jeśli jesteś najlepszym siatkarzem świata, to nie musisz dobrze grać w reprezentacji. Wielu jest takich zawodników, którzy dobrze grają w klubie, a w reprezentacji słabo. Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje. Ale Leon jest bardzo pracowitym i skromnym zawodnikiem. Przede wszystkim ma jeden cel, aby wygrywać. Ma dużo pokory. Może dlatego, że pochodzi z Kuby, wie o tym, że na wszystko trzeba ciężko zapracować. Nic nikt mu nie dał za darmo, sam sobie wszystko wygrał –  dodała dwukrotna mistrzyni Europy.

W tym roku kluczową imprezą będą igrzyska olimpijskie, które odbędą się w Japonii. Biało-czerwoni chcą w nich przełamać klątwę ćwierćfinałową i po 28 latach zdobyć medal dla Polski w sportach drużynowych w olimpijskiej rywalizacji. – Siatkarze mają bardzo duże szanse nie tylko na medal, ale na złoty medal. Najważniejsze jest to, aby trafili z formą na igrzyska, żeby dopisało im zdrowie, żeby nikt nie odpadł z rywalizacji przez kontuzje. Jeśli wszyscy będą w dobrej dyspozycji, a przygotowania do turnieju zostaną przeprowadzone z głową, to uważam, że Polacy mogą nawet zdobyć złoty medal olimpijski – podkreśliła była liderka reprezentacji Polski, która zwróciła uwagę na to, że olimpijski krążek wiąże się nie tylko z prestiżem, ale również ze stabilizacją po zakończeniu sportowej kariery. – Igrzyska są najważniejszą imprezą czterolecia. Sportowcy przez wywalczenie w nich medalu zapewniają sobie przyszłość, bo w ten sposób zyskują pewne comiesięczne wynagrodzenie. To też jest dobre, bo po zakończeniu kariery będą mieli pewną stabilizację. Na pewno zdobywając medal, przeszliby do historii. Wszyscy wiemy jak cenny i ważny jest medal olimpijski, ale ciężko go zdobyć- zakończyła Małgorzata Glinka-Mogentale.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved