Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Maksim Michajłow: Stabilność zawsze jest dobra

Maksim Michajłow: Stabilność zawsze jest dobra

fot. Katarzyna Antczak

Maksim Michajłow niedawno sięgnął z reprezentacją Rosji po triumf w rozgrywkach Ligi Narodów. Atakujący został wybrany MVP turnieju finałowego, który w tym sezonie został rozegrany we francuskim Lille. – Najważniejsze jest zwycięstwo drużyny. Siatkówka to gra zespołowa, więc generalnie anulowałbym nagrody indywidualne i zostawił tylko zespołowe – mówił w rozmowie z portalem sovsport.ru.

Dla Maksima Michajłowa była to już kolejna statuetka MVP w karierze, ale jak przyznaje lider rosyjskiej kadry, nagrody indywidualne mogłyby dla niego nie istnieć. – Najważniejsze jest zwycięstwo drużyny. Siatkówka to gra zespołowa, więc generalnie anulowałbym nagrody indywidualne i zostawił tylko zespołowe – podsumował Michajłow. Atakujący ze Sborną triumfował w Lidze Narodów, w finale pokonując gospodarzy turnieju, Francję. – Fajnie było grać na tak dużym obiekcie, na którym było mnóstwo kibiców, którzy wspierali swój zespól. Podobały mi się elementy show z muzyką i innymi efektami. Jeśli wcześniej w kwestii organizowania imprez siatkarskich to Polacy byli liderami, to Francuzi wcale się nie poddali i byliśmy bardzo zaskoczeni. Ten turniej odbył się na najwyższym poziomie i teraz każdy wie, że Francja jest krajem siatkówki – ocenił organizację Final Six. Trzy kolejne turnieje finałowe zorganizują natomiast Amerykanie. – Z jednej strony stabilność jest zawsze dobra, z roku na rok poziom organizacji powinien się rozwijać. Jednocześnie jednak nie wiadomo, jakie będzie zainteresowanie Final Six w Stanach Zjednoczonych. Chcą tam przyciągnąć uwagę kibiców, ale mają silną konkurencję ze strony innych sportów – podsumował rosyjski atakujący.Liga Narodów to coroczna impreza, a w tym sezonie była preludium do mistrzostw świata, które odbędą się wrześniu. – Liga Narodów to nie jest turniej, z którego należy wyciągać zbyt daleko idące wnioski, bo nie wszystkie zespoły grały w optymalnym składzie, ale oczywiście Francuzi będą jednymi z faworytów w mistrzostwach świata. Od dawna należą do pięciu najlepszych drużyn na świecie, zdobywają kolejne medale i zajmują wysokie miejsce – ocenił Maksim Michajłow, a poszczególne reprezentacje dopiero rozpoczną przygotowania do najważniejszej imprezy sezonu. – Będziemy mieć dwa tygodnie wolnego. Już spędziłem urlop nad morzem, więc teraz czas wolny spędzę z moją rodziną w Kazaniu – zdradził bombardier.

Triumf w Lidze Narodów był kolejnym sukcesem reprezentacji Rosji, a także Michajłowa, który w sezonie klubowym sięgnął z Zenitem Kazań po wszystkie możliwe laury. Sborną prowadzi od poprzedniego roku Siergiej Szlapnikow, natomiast w klubie trenerem Michajłowa jest Władimir Alekno. – To są różni trenerzy. Władimir Alekno wyznaje bardziej europejski styl. Dużo mówi i ufa zawodnikami. Siergiej Szlapnikow jest bardziej wymagający i zawsze duży nacisk kładzie na dyscyplinę. W taktyce każdy z nich ma własną wizję siatkówki, która patrząc po wynikach, sprawdza się – przyznał lider kadry i Zenitu Kazań.

źródło: sovsport.ru, zenit-kazan.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved