Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Majka Szczepańska–Pogoda zostaje w Radomiu na kolejny sezon

Majka Szczepańska–Pogoda zostaje w Radomiu na kolejny sezon

fot. lsk.pls.pl

255 punktów zdobytych w sezonie 2018/2019, trzecia najlepiej serwująca zawodniczka Ligi Siatkówki Kobiet, MVP pierwszego meczu Radomki w ekstraklasie, czwarte miejsce w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Ziemi Radomskiej w  25. Plebiscycie Sportowym Echa Dnia – Majka Szczepańska–Pogoda zostaje w Radomiu na kolejny sezon.

Majka Szczepańska–Pogoda zaczynała swoją przygodę z siatkówką w KPKS Halemba. Później reprezentowała barwy Silesia Volley MOSiR Mysłowice, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice oraz grała w pierwszoligowej drużynie E.Leclerc Radomki Radom. W minionym sezonie zawodniczka była najlepiej punktującą siatkarką w ekipie Jacka Skroka. Szczepańska–Pogoda zdobyła 255 punktów, z czego 33 bezpośrednio z zagrywki. Perfekcyjnie atakowała 208 razy, a tylko 72 razy została zablokowana. Jak sama zawodniczka ocenia debiutancki sezon na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet?Może zacznę od organizacji, myślę, że dla wszystkich działaczy klubu oraz osób zajmujących się tym „od kulis” był to ciężki egzamin. Dopiero zaczęli raczkować w pierwszej lidze, a tu nagle trzeba biegać. Uważam, że egzamin zaliczyli na 5+! Włodarze Radomki postawili sobie cel i go osiągnęli. Sportowo również był to udany sezon. Mieliśmy wzloty i upadki, ale finalnie ten wynik jest zadowalający i wierzę, że teraz pokażemy dużo więcej – mówi Majka Szczepańska–Pogoda. – Dużą rolę odegrali na pewno też kibice, bo znacznie łatwiej gra się, kiedy czujesz z trybun ich wsparcie i doping. Kolejny raz im bardzo dziękuję za pomoc! – dodaje siatkarka.

Dla polskiej atakującej będzie to trzeci rok w radomskim klubie. Jakie ma plany  i nadzieję na przyszły sezon? – Krótko mówiąc: dobrze mi tu! Radomka daje mi szansę do rozwoju, a to jest teraz najważniejsze. Zdobyłam i cały czas mam nadzieję zdobywać w Radomiu cenne doświadczenie oraz nowe umiejętności. Co przyniesie nowy sezon? Zobaczymy. Wiem jedno, będziemy mieć naprawdę ciekawą drużynę i myślę, że szybko pokażemy na boisku swój charakter. Wiadomo, kobieca siatkówka cechuje się dużą ilością emocji. Często po wygranym secie, można gładko przegrać drugą partię, ale to jest właśnie piękno żeńskiej siatkówki – mówi Majka Szczepańska–Pogoda.

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved