Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Maja Tokarska wicemistrzynią Japonii

Maja Tokarska wicemistrzynią Japonii

Maja Tokarska zdobyła srebrny medal ligi japońskiej w barwach Hisamitsu Springs. Dla reprezentantki Polski był to pierwszy sezon w lidze japońskiej. Wcześniej zdobywała mistrzostwo naszego kraju w barwach Atomu Trefla Sopot, w 2012 roku.

Jej zespół dwukrotnie uległ w finale po tie-breaku ekipie NEC Red Rockets, który po dwóch latach odzyskał tytuł. Tym samym po mistrzostwo Japonii Czerwone Rakiety sięgnęły szósty raz w historii. Zespół polskiej środkowej dzięki korzystnemu wynikowi rywalek awansował już do półfinałów. W ostatnim meczu rundy zwycięzców Toray pokonało Toyota Body Queenseis 3:1 i wygrana za trzy punkty dała Hisamitsu miejsce w półfinałach. Tam w dwumeczu zespół Tokarskiej stracił tylko jednego seta z ekipą Hitachi.Mimo medalu niedosyt pozostaje. – Zawsze trudno jest pogodzić się z porażką, gdy wkłada się w coś tyle serca, krwi i potu, a nie wychodzi tak, jakby się tego oczekiwało – podkreśla Tokarska. W tym sezonie nękały ją drobne kontuzje, a przed najważniejszymi meczami ich przyjmująca Miyu Nagaoka skręciła kolano. Teraz przed Tokarską powrót do kraju i krótki odpoczynek w domu. Niebawem wróci bowiem do Japonii na Klubowe Mistrzostwa Świata (8-14 maja), których gospodarzem będzie jej zespół. Wiadomo już, że wśród uczestniczek będą brazylijskie ekipy: Rexona-SESC Rio de Janeiro i Volei Nestle Osasco.

Maja Tokarska w swojej karierze reprezentowała barwy takich klubów jak Gwardia Wrocław, Atom Trefl Sopot czy Tauron Dąbrowa Górnicza. Pierwszą zagraniczną przygodą naszej reprezentantki był sezon spędzony w ekipie z Novary. Tokarska nie zagrzała tam długo miejsca, bowiem już po roku wróciła do Sopotu, gdzie spędziła dwa kolejne lata, zdobywając z tą drużyną Puchar Polski w 2015 roku.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved