Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Maja Tokarska: Oczywiście, że zaglądamy w tabelę

fot. Michał Szymański

Zgarniając komplet punktów z meczu z Budowlanymi Łódź siatkarki DPD Legionovii Legionowo awansowały w ligowej tabeli. – Do każdego meczu podchodzimy z celem, aby wygrać. Ostatnio nam się to nie udawało, więc te trzy punkty były nam bardzo potrzebne – w rozmowie z Polsat Sport mówiła wybrana MVP spotkania Maja Tokarska.

Pokonując Grot Budowlanych Łódź siatkarki z Legionowa zgarnęły komplet punktów, poprawiając swoją sytuację w ligowej tabeli. Obecnie legionowianki z dorobkiem 34 punktów zajmują czwarte miejsce, do trzeciego w zestawieniu łódzkiego ŁKS-u tracąc tylko trzy oczka. Jak przyznała Maja Tokarska trudno całkowicie odciąć się od sytuacji w ligowej tabeli, pozycja w klasyfikacji na koniec fazy zasadniczej nie jest bowiem bez znaczenia. – Oczywiście, że zaglądamy w tabelę, wiedziałyśmy że Budowlane Łódź są nad nami, z przewaga jednego punktu i wygrywając za trzy punkty wskoczymy na czwarte miejsce. Oczywiście chcemy być jak najwyżej w tabeli, do każdego meczu podchodzimy z celem, aby wygrać. Ostatnio nam się to nie udawało, więc te trzy punkty były nam bardzo potrzebne – przyznała Tokarska.Siatkarki DPD Legionovii Legionowo przed wygraną z wicemistrzem kraju miały na koncie nieco mniej udane występy z ŁKS-em Łódź czy Radomką Radom, o tych potknięciach mówiła Maja Tokarska.Kilka ostatnich meczów nam nie wyszło: Łódź, Piła Radom – to były bardzo trudne mecze. W tym spotkaniu wszystko wyglądąło jednak zdecydowanie lepiej – przyznała zawodniczka, podkreślając jak ważne było odnalezienie swojego rytmu gry, sama wygrana, ale również styl, w jakim legionowianki odniosły zwycięstwo. Sobotnie starcie to pokaz siły miejscowych, które po mocnym początku i wygranej odsłonie premierowej pewnie zmierzały do zwycięstwa. O ile w dwóch pierwszych setach przyjezdne nie miały zbyt wiele do powiedzenia, to w trzecim secie fani obu drużyn byli świadkami nieco bardziej zaciętej rywalizacji. –Te dwa sety to nasza bardzo duża przewaga, w trzeciej partii przegrywałyśmy trzema, czterema punktami, więc cieszę się, że wyciągnęłyśmy tę partię, wygrywając – podsumowując spotkanie dodała Maja Tokarska.

Elementem pozwalającym legionowiankom zbudować znaczne prowadzenie była czujna gra na siatce, tylko tym elementem podczas trzysetowego meczu gospodynie zdobyły aż 20 punktów, można więc śmiało powiedzieć, że zamurowały rywalkom siatkę. Liderką swojego zespołu w tym zestawieniu była Maja Tokarska, MVP meczu zanotował 8 skutecznych bloków, kroku swojej liderce dotrzymywała Alicja Grabka, autorka 5 punktowych bloków.

*z Mają Tokarską rozmawiał Adrian Brzozowski (Polsat Sport)

 

 

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved