Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Maja Pelczarska rozegra swój pierwszy sezon w ekstraklasie

Maja Pelczarska rozegra swój pierwszy sezon w ekstraklasie

fot. facebook.com/e.leclercradomkaradom/

Siatkarki E. Leclerc Radomki Radom w przyszłym sezonie wystąpią na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet, powracając do tradycji sprzed 18 lat. Podopieczne trenera Jacka Skroka zajęły 6. miejsce na zapleczu ekstraklasy, ale w najwyższej klasie rozgrywkowej zastąpią one zespół z Muszyny. Trzon zespołu ma zostanie zachowany, a jedną z zawodniczek, która pozostaje w klubie z Radomia na kolejny sezon, jest rozgrywająca, Maja Pelczarska. – Dostałam szansę na to, żeby zostać w Radomce i zagrać w ekstraklasie, więc nie mogłam nie skorzystać z takiej okazji – przyznała sama zawodniczka.

Coraz mniej niewiadomych w składzie E. Leclerc Radomki Radom. Zespół, który w minionym sezonie zaskoczył wszystkich, awansując do Final Four Pucharu Polski, powoli kończy budowanie składu na nowy sezon. Radomianki wciąż będą występować pod wodzą trenera Jacka Skroka, a trzon drużyny starano się zachować niezmienny. I tak w ataku ponownie zobaczymy Majkę Szczepańską, najlepiej punktującą z siatkarek Radomki, w drużynie pozostały także przyjmująca Renata Biała, środkowa Gabriela Ponikowska, libero Olga Samul. Oprócz przedłużenia kontraktów klub z Radomia pozyskał także kilka zawodniczek, które wcześniej występowały w innych zespołach z ekstraklasy: Natalię Skrzypkowską, Annę Bączyńską i Kingę Drabek.Niezwykle ciekawie zapowiada się natomiast rywalizacja na pozycji rozgrywającej. W Radomiu zagra bowiem Alicja Grabka, która ma już za sobą debiut w reprezentacji Polski. Absolwentka SMS-u Szczyrk w ostatnich czterech latach odpowiadała za kreowanie gry Legionovii Legionowo. Utalentowanej 20-latce przyjdzie walczyć o miejsce w szóstce z Mają Pelczarską. Rzeszowianka do tej pory nie miała okazji do gry w Lidze Siatkówki Kobiet, jednak jej dobra postawa w środkowej części sezony, kiedy to zastępowała kontuzjowaną Aleksandrę Przepiórkę, została dostrzeżona przez włodarzy klubu. – Dostałam szansę na to, żeby zostać w Radomce i zagrać w ekstraklasie, więc nie mogłam nie skorzystać z takiej okazji. Bardzo dobrze wspominam miniony sezon, klub i ludzi, dlatego bardzo się cieszę, że mogę tu zostać, dalej się rozwijać i współpracować z trenerem Skrokiem – opowiedziała o powodach swojej decyzji Maja Pelczarska.

Jak zespół z Radomia zaprezentuje się na tle czołowych polskich klubów i czy zawodniczki, które dopiero w tym sezonie znajdą się w drużynie, będą odgrywać pierwszoplanowe role, czy jednak gra radomianek będzie oparta na schematach sprawdzonych w zeszłym sezonie? – Przed nami na pewno wiele pracy, ponieważ zespół znowu będzie trochę zmieniony. Osobiście już nie mogę się doczekać, aby móc stawić czoła nowym wyzwaniom i liczę, że wraz z dziewczynami pokażemy się z jak najlepszej strony – zakończyła z optymizmem rozgrywająca radomianek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved