Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Maja Ognjenović: Nasz półfinał będzie bardziej interesujący i trudniejszy

Maja Ognjenović: Nasz półfinał będzie bardziej interesujący i trudniejszy

fot. Łukasz Krzywański

W mistrzostwach Europy siatkarek do rozegrania pozostały najważniejsze mecze. W sobotę, oprócz tego, na który najbardziej czekają polscy kibice, ciekawie zapowiada się też drugi półfinał, w którym zmierzą się Włochy i Serbia. – Nie możemy doczekać się meczu z Serbią, to będzie wielkie wyzwanie. Jestem bardzo ciekawy poziomu tego spotkania – Nie możemy doczekać się meczu z Serbią, to będzie wielkie wyzwanie. Jestem bardzo ciekawy poziomu tego spotkania – przyznał przed tym starciem szkoleniowiec włoskiej drużyny.

W pierwszym półfinale mistrzostw Europy siatkarek Włoszki zmierzą się z mistrzyniami świata. Będzie to spotkanie dwóch czołowych ekip globu. Drużyna trenera Mazzantiego pierwszą część mistrzostw spędziła w Łodzi, gdzie wygrała cztery spotkania bez straty seta i przegrała z reprezentacją Polski 2:3. W kolejnym etapie pokonały Słowenię, a następnie wygrały z Rosją. – Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu w tym turnieju. Zagraliśmy świetny mecz przeciwko Rosji w ćwierćfinale. Był on najlepszym przygotowaniem przed półfinałem, jakie mogliśmy mieć. Nie możemy doczekać się meczu z Serbią, to będzie wielkie wyzwanie. Jestem bardzo ciekawy poziomu tego spotkania. W sporcie mecz nie zmieniania przeszłości, zmienia przyszłość. My będziemy starać się, by zagrać naszą najlepszą siatkówkę przeciwko wspaniałej drużynie jaką jest Serbia – powiedział Davide Mazzanti.Włoszki czują już ten turniej w nogach, jednak do Ankary udały się, by walczyć o ten najważniejszy cel – mistrzostwo Europy. – Jest to bardzo długi turniej, oczywiście tak to też wyglądało w 2018 roku podczas mistrzostw świata. Teraz zagramy przeciwko jednej z najmocniejszych drużyn w Europie. W ubiegłym roku Serbki zdobyły mistrzostwo świata. Spodziewamy się trudnego spotkania dla obu drużyn, ponieważ to już półfinał mistrzostw Europy. My zamierzamy zagrać naszą najlepszą siatkówkę – to jest pewne – stwierdziła Cristina Chirichella.

Serbki od początku mistrzostw przebywają w Turcji, gdzie w rozgrywkach grupowych wygrały wszystkie pięć spotkań, w trzech tracąc po secie. W kolejnej fazie serbska drużyna nie dała szans Rumunii i Bułgarii. Teraz czeka ją dużo trudniejsze zadanie. –  Ten półfinał przeciwko Włoszkom będzie trochę jak wielkie derby. Jeśli sprawdzimy listy rankingowe, to są to dwie najlepsze obecnie drużyny. Jednakże zwracając uwagę na obecną formę i to, jak inne zespoły poczynają sobie do tej pory, to druga półfinałowa para również stoi na wysokim poziomie. Mecz przeciwko Włoszkom będzie zdecydowanie bardzo ciężki. Prawdopodobnie będzie podobny do tego w mistrzostwach świata z 2018 roku, gdy zagraliśmy pięć setów. Myślę, że w tym momencie i Włochy i Serbia nadal mają pewne rezerwy i nadal nie pokazały swojej najlepszej siatkówki. Obie drużyny mają wiele wyjątkowych zawodniczek, więc powinien to być interesujący mecz na wysokim poziomie – podsumował szkoleniowiec reprezentacji Serbii.

Nie możemy doczekać się meczu. Włoszki to jeden z najlepszych zespołów na świecie. Grałyśmy przeciwko niemu w finale mistrzostw świata, jest to na pewno motywujące. Spodziewamy się dobrego spotkania. Ten półfinał będzie finałem przed finałem. Mecz pomiędzy Polską i Turcją również będzie wspaniały, ale uważam, że nasz będzie dużo bardziej interesujący i trudniejszy – oceniła Maja Ognjenović.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved