Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Maja Ognjenović i Marko Podraščanin najlepszymi siatkarzami Serbii w 2015 roku

Maja Ognjenović i Marko Podraščanin najlepszymi siatkarzami Serbii w 2015 roku

fot. archiwum

Serbski Związek Piłki Siatkowej przyznał nagrody dla najlepszej siatkarki i siatkarza Serbii w 2015 roku. Decyzją federacji tytuły te otrzymali rozgrywająca River Volley Piacenza, była zawodniczka Impelu Wrocław i Chemika Police, Maja Ognjenović oraz środkowy włoskiego Cucine Lube – Marko Podraščanin.

Uroczystość odbyła się w Belgradzie, a wręczenie nagród uhonorowanym zawodnikom poświęciła minuta ciszy ku pamięci zmarłego niedawno byłego kapitana reprezentacji Serbii, a ostatnio trenera Espadonu Szczecin, Dejana Brdovicia. Wyróżnienia laureatom wręczył prezes Serbskiego Związku Piłki Siatkowej, a zarazem prezydent CEV, Aleksandar Boricić.To dla mnie ogromny zaszczyt, przede wszystkim dlatego, że serbska siatkówka jest jedną z najlepszych na świecie. Wielu moich poprzedników, którzy wcześniej otrzymali tę nagrodę, tworzyło historię, nie tylko rodzimej, ale i światowej siatkówki – powiedział po odebraniu wyróżnienia Marko Podraščanin. – Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego, gdyż ostatnia Liga Światowa nie była zbyt dobra w moim wykonaniu, ale mam nadzieję, że najbliższy rok będzie bardziej udany, zarówno na polu reprezentacyjnym, jak i klubowym. Teraz najważniejsze jest dla mnie wywalczenie z kadrą olimpijskiego awansu – dodał zawodnik, który przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Serbii, przygotowującej się do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

Maja Ognjenović wybrana została najlepszą siatkarką Serbii już drugi rok z rzędu. Zawodniczka włoskiej Piacenzy to jedna z najbardziej utytułowanych serbskich siatkarek. Do licznych już trofeów klubowych i reprezentacyjnych w 2015 roku dołożyła kolejne mistrzostwo Polski z Chemikiem Police, a także brązowy medal mistrzostw Europy oraz srebro Pucharu Świata. Została też najlepszą rozgrywającą Final Four Ligi Mistrzyń i mistrzostw Europy.

źródło: inf. własna, lubevolley.it, ossrb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved