Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Magdalena Stysiak: Żałuję porażki w finale

Magdalena Stysiak: Żałuję porażki w finale

fot. pzps.pl

W Olecku odbyły się mistrzostwa EEVZA (Europy Wschodniej) kadetek. Zwyciężczyniami zawodów okazały się Białorusinki, które w finale pokonały biało-czerwone 3:0. Wcześniej, w fazie grupowej, Polki wygrały wszystkie spotkania bez straty seta. Pokonały Ukrainę, Litwę i Gruzję.

Trener powiedział nam, żebyśmy nie rozpamiętywały tego finału. Czasem przytrafia się słabszy dzień, bo wcześniej grałyśmy naprawdę solidnie. To miłe, jednak ja bardzo żałuję porażki w finale. Białorusinki grały walecznie i mają ciekawy zespół, ale nie wydaje mi się, żeby były poza naszym zasięgiem – mówi Magdalena Stysiak. Turniej w Olecku był niezwykle intensywny. Reprezentacja stawiła się na zgrupowaniu w niedzielę (11.12), a tydzień później rozdawano już medale. – Przed pierwszym meczem trenowałyśmy dość dużo, najczęściej dwa razy dziennie. W czwartek zagrałyśmy dwa spotkania jednego dnia i oba wygrałyśmy 3:0. W piątek kolejny mecz, w sobotę sparing z Rosją, a w niedzielę finał – opowiada.

Kolejne zgrupowanie reprezentacji kadetek jeszcze pod koniec starego roku. Następnie podopieczne Grzegorza Wagnera wezmą udział w turnieju. – Spędzamy razem sylwestra, potem do 16 stycznia potrwa zgrupowanie. Następnie zagramy w turnieju z reprezentacjami i juniorskimi zespołami drużyn z Orlen Ligi. Wszystko po to, aby przygotować się do mistrzostw Europy w marcu – kończy.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved