Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Czy Magdalena Stysiak zagra we włoskim zespole Igor Gorgonzola Novara?

Czy Magdalena Stysiak zagra we włoskim zespole Igor Gorgonzola Novara?

fot. lsk.pls.pl

Według nieoficjalnych informacji polska siatkarka Magdalena Stysiak od przyszłego sezonu przymierzana jest do gry w  barwach czołowej włoskiej drużyny z Novary. Czy ta informacja okaże się prawdziwa o tym przekonamy się w najbliższym czasie. Zainteresowanie zawodniczką wyraziły inne włoskie kluby.

Igor Gorgonzola Novara zajmuje w lidze włoskiej drugie miejsce z dorobkiem 47 punktów i ma na swoim koncie 15 zwycięstw i 6 porażek. Drużyna z Nowary traci na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego do lidera Imoco siedem punktów i wszystko wskazuje, że do fazy play-off przystąpi z drugiego miejsca. W lidze Mistrzyń natomiast włoska ekipa pokonała w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Alianz MTV Stuttgart i jest jedną nogą w półfinaleMagdalena Stysiak jest młodą, utalentowaną siatkarką grającą na pozycji atakującej. Wokół niej wyrosło ogromne zamieszanie. Gdy zawodniczka ta skończyła 18 lat w porozumieniu ze swoim agentem Roberto Mogentale rozwiązała kontrakt z Chemikiem Police i przestała reprezentować barwy tego klubu. Sprawa oparła się ostatecznie o Polską Ligę Siatkówki, która przyznała rację zawodniczce i stwierdziła, że może grać w innym klubie. Młoda atakująca trafiła o zespołu Grot Budowlani Łódź. Zawodniczka ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Polski juniorek oraz brązowy medal mistrzostw Europy juniorek. W tych dwóch imprezach została wybrana najlepszą atakującą.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved