Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Stysiak wraca z wypożyczenia

Magdalena Stysiak wraca z wypożyczenia

fot. chemik-police.com

Magdalena Stysiak będzie atakującą Chemika Police w sezonie 2018/19.  Młoda siatkarka z Chemikiem związana jest od kilku lat. Ma za sobą nawet debiut w ekstraklasie. W sezonie 2016/17 wystąpiła w meczu przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. 

W minionym sezonie Magdalena Stysiak przebywała na wypożyczeniu w SMS-ie Police, z którym zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorek. Została uznana najlepszą zawodniczką turnieju. Od sezonu 2018/19 Stysiak będzie jedną z atakujących polickiej drużyny. – Podchodzę do tego z dużą nadzieją i mocnym nastawieniem. Traktuję to jako szansę. Chcę regularnie trenować na wysokim poziomie i jeśli będzie okazja, to wejść na parkiet i zdobywać ogranie. Będę się cieszyć z każdej minuty na boisku, ale wiadomo, chciałabym grać jak najwięcej, bo wtedy gromadzi się doświadczenie – mówi.Aktualnie Magdalenę Stysiak czekają wakacje, ale wcześniej musi dokończyć listę obowiązków. – Uda się wygospodarować prawie dwa tygodnie wolnego, mam zamiar wyjechać ze znajomymi w góry albo nad morze. Wcześniej jednak nadrabiam szkołę. W trakcie roku co chwilę gdzieś wyjeżdżam, więc mam trochę zaległości, sprawdzianów do zaliczenia. Jak się z tym uporam, to przyjdzie czas na relaks – tłumaczy.

Magdalena Stysiak jest w szerokim składzie reprezentacji Polski. Kilka tygodni temu wraz z seniorkami trenowała w Szczyrku. – Pierwszy garnitur reprezentacji pojechał na Ligę Narodów, a dziewczyny, które zostały, trenowały w Szczyrku. Miałam okazję do nich dołączyć i przez trzy tygodnie wspólnie ćwiczyć – dodaje.

4 lipca reprezentacja Polski juniorek rozpocznie przygotowania do mistrzostw Europy w Albanii, które rozpoczną się 1 września. – Przygotowania będą dość ciekawe, ponieważ pomieszamy się z zawodniczkami seniorskiej kadry. Na nasze treningi mają przychodzić również szkoleniowcy pierwszej reprezentacji. Ma być to taki miks. Wszystko po to, abyśmy jak najlepiej przygotowały się do turnieju docelowego. Jedziemy do Albanii walczyć. Mamy fajny skład, więc jeśli zagramy na dobrym poziomie, stać nas na rywalizację z każdym – kończy.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved