Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Magdalena Stysiak: Wiedziałyśmy, że nie będzie 3:0 ani w jedną ani w drugą stronę

Magdalena Stysiak: Wiedziałyśmy, że nie będzie 3:0 ani w jedną ani w drugą stronę

Reprezentacja Polski kontynuuje pewną drogę poprzez fazę grupową mistrzostw Europy. Na pokonanym polu w poniedziałek biało-czerwone pozostawiły Ukrainę. Sprawdziły się przewidywania trenera Nawrockiego i żeby pokonać rywala Polki musiały się znacznie bardziej napocić niż w poprzednich spotkaniach, a po raz pierwszy w wyjściowej szóstce pojawiła się Magdalena Stysiak. Wysoka skrzydłowa miała nieco kłopotów w przyjęciu, ale była za to jednym z jaśniejszych punktów w polskim ataku.

– Taki był plan, żeby mniej mnie obciążyć i teraz będzie tego grania więcej. Zdaję sobie z tego sprawę i jestem na to gotowa. Myśmy wiedziały, że tu raczej nie będzie 3:0 ani w jedną ani w drugą stronę. To są bardzo waleczne dziewczyny, więc wiedziałyśmy, że będziemy musiały się postarać aby to wygrać – mówiła zaraz po meczu przyjmująca.

Polki w pierwszym secie poniedziałkowego meczu długo nie były w stanie znaleźć właściwego rytmu i bardzo ciężko im było w ogóle dobić się do parkietu. – Myślę, że ten pierwszy set u nas to trochę za mała presja na zagrywce. Wiedziałyśmy, że musimy bardziej dołożyć w tym elemencie, bo to jest zespół który dobrze przyjmuje, a my musiałyśmy odrzucić je od siatki. Trzeba było to zrobić i ryzykować w polu zagrywki, więc w pierwszym secie nam to trochę uciekło. Ale potem zaczęłyśmy już dobrze zagrywać i na tablicy mogłyśmy zobaczyć wynik 3:1 i cieszyć się z wygranej – dodała Magdalena Stysiak.

Stysiak zdaje sobie sprawę z tego jaka odpowiedzialność ciąży na jej barkach. Przed Polkami zostały już tylko starcia z mocniejszymi rywalami w grupie – Belgią i Włochami. – Jestem zadowolona z tego spotkania generalnie. Mam jeszcze kilka rzeczy do poprawki. Muszę sobie to w głowie poukładać i na treningach starać się to wyszlifować. Przed nami ważniejsze mecze z trudniejszymi przeciwnikami, więc tak jak mówię postaram się tym zająć – zadeklarowała Stysiak.