Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Magdalena Stysiak: W tym momencie najważniejsze jest zdrowie

Magdalena Stysiak: W tym momencie najważniejsze jest zdrowie

fot. Savino Del Bene Scandicci

– Według mnie ta sytuacja może jeszcze potrwać miesiąc, dwa, więc cały czas jestem gotowa, czekam i jestem w stałym kontakcie z klubem. Jak na razie pozwolono mi wrócić do rodzinnego domu, bo wiadomo, zamknięcie samej we Włoszech było ciężkie – powiedziała Magdalena Stysiak, siatkarka Savino Del Bene Scandicci.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż jest bardzo poważna. Mimo to siatkarki i siatkarze występujący na co dzień w lidze włoskiej starają się utrzymać formę. Większość z polskich zawodników i zawodniczek mimo zawieszenia rozgrywek pozostali we Włoszech. W ostatnim czasie do Polski wróciła Magdalena Stysiak. – Mamy siłownię cały czas video, więc jesteśmy cały czas w ruchu, siedzimy w domach. Teraz wróciłam do Polski, do swojego domu rodzinnego. Jestem objęta kwarantanną, ponieważ we Włoszech sezon prawdopodobnie się skończył. Czekamy na oficjalne informacje, ale tak samo w domu ćwiczę codziennie – wyjaśniła Magdalena Stysiak.Włosi wciąż wstrzymują się z ostateczną decyzją dotyczącą zakończenia rozgrywek. Kolejny komunikat włodarzy Serie A ma zostać podany na początku kwietnia. – Z klubem dogadałam się ta, że jestem cały czas pod telefonem. Jeszcze nie ma oficjalnej decyzji o zakończeniu sezonu, ale pozostaję w kontakcie. Wiadomo, przez dwa tygodnie jestem objęta domową kwarantanną, więc muszę zostać w domu. Po tych dwóch tygodniach nie wiem co będzie się działo. Według mnie ta sytuacja może jeszcze potrwać miesiąc, dwa, więc cały czas jestem gotowa, czekam i jestem w stałym kontakcie z klubem. Jak na razie pozwolono mi wrócić do rodzinnego domu, bo wiadomo, zamknięcie samej we Włoszech było ciężkie – powiedziała siatkarka Savino Del Bene Scandicci.

Coraz głośniej mówi się o tym, że wiele klubów będzie miało problemy finansowe. Włodarze kolejnych ekip zaczynają renegocjować kontrakty, by nie popaść w poważne długi. – Mam jeszcze podpisany kontrakt i na sto procent zostanę na następny sezon, więc nie poruszałam z klubem kwestii finansowych. Myślę, że kiedy wrócę, jakoś się dogadamy i mój menedżer też to załatwi. Na razie nie zajmuję się tymi sprawami. To nie jest teraz najważniejsze. W tym momencie najważniejsze jest zdrowie, bo wiemy jaka jest sytuacja – zaznaczyła Stysiak.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved