Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Magdalena Stysiak: Przed turniejem mało kto wierzył w medal

Magdalena Stysiak: Przed turniejem mało kto wierzył w medal

Reprezentacja Polski juniorek wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy. Podopieczne Waldemara Kawki w meczu o brązowy medal pokonały reprezentację Turcji, a w drużynie turnieju znalazły się dwie biało-czerwone siatkarki – Magdalena Stysiak i Oliwia Bałuk.

Albania okazała się bardzo szczęśliwa dla reprezentacji Polski juniorek, która w meczu o brązowy medal pokonała Turcję 3:2 i sięgnęła po pierwszy krążek w młodzieżowych rozgrywkach od 16 lat. Wcześniej biało-czerwonym jednej piłki zabrakło do tego, aby znaleźć się w finale, ale i tak medal jest doskonałym zwieńczeniem pracy, którą przez ostatnie miesiące wykonały podopieczne Waldemara Kawki. Ich dobra postawa nie uszła uwadze organizatorów turnieju, bowiem biało-czerwone znalazły się w drużynie turnieju. Najlepszą atakującą mistrzostw Europy wybrana została Magdalena Stysiak, która była jedną z najlepszych zawodniczek turnieju. W każdym meczu stanowiła pierwszy wybór rozgrywającej, w większości pojedynków przekroczyła barierę 20 zdobytych punktów. W starciu o brązowy medal na swoim koncie zapisała 23 oczka, zaś w pojedynku półfinałowym zdobyła aż 34 punkty.

Wcześniej Stysiak sięgnęła z SMS-em Police po brązowy medal mistrzostw Polski juniorek, ale nie ukrywa, że sukces odniesiony w Albanii jest cenniejszy. – Tamten medal był dla mnie ważny, jednak brąz z kadrą traktuję jako największy sukces w życiu. Jestem bardzo szczęśliwa, bo przed turniejem mało kto wierzył, że sięgniemy po krążek – powiedziała Magdalena Stysiak.

To nie było jedyne wyróżnienie dla polskiej siatkarki, bowiem jedną z dwóch najlepszych przyjmujących wybrano Oliwię Bałuk, która w pojedynku z Turczynkami zgromadziła na swoim koncie 20 oczek. Wśród wyróżnionych znalazły się także siatkarki z Turcji, Rosji i Włoch. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Valeria Battista (Włochy).