Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Magdalena Stysiak: Trzeba podejść z dobrym nastawieniem

Magdalena Stysiak: Trzeba podejść z dobrym nastawieniem

fot. fivb-org

Polskie siatkarki meczem z USA rozpoczną dzisiaj występ w turnieju Final Six Ligi Narodów. – Najtrudniejszymi rywalami z mojej perspektywy w dotychczasowych meczach były Amerykanki, a w drugiej kolejności Chinki. Siatkarki z USA grają bardzo szybko, dzięki rozgrywającej światowej klasy. Właśnie w meczach z tymi zespołami było widać jeszcze różnicę na naszą niekorzyść – mówi Magdalena Stysiak.

Rywalki Polek w grupie to światowe potęgi – USA i Brazylijki. Do półfinału awansują po dwa zespoły z obu grup (w drugiej grupie grają Chinki, Turczynki i Włoszki). Niespełna 19-letnia Magda Stysiak debiutowała w reprezentacji w meczach tej edycji Ligi Narodów i zrobiła duże wrażenie.  – Przyjemnością i nauką była dla mnie gra przeciwko takim potęgom jak USA, Serbia, Chiny czy Brazylia, bez względu na wyniki meczów – mówi „Super Expressowi” Magdalena Stysiak.– Do Nanjing pojechałam po kolejne doświadczenia. Najtrudniejszymi rywalami z mojej perspektywy w dotychczasowych meczach były Amerykanki, a w drugiej kolejności Chinki. Siatkarki z USA grają bardzo szybko, dzięki rozgrywającej światowej klasy. Właśnie w meczach z tymi zespołami było widać jeszcze różnicę na naszą niekorzyść – nie ukrywa skrzydłowa reprezentacji Polski, która optymistycznie podchodzi do rywalizacji w Nankinie, mimo że biało-czerwone nie będą faworytkami. – Nie potrafię powiedzieć czy Amerykanki czy jednak Brazylijki będą trudniejszymi przeciwniczkami, bo zespoły mogą jeszcze uzupełnić i wzmocnić składy. Trzeba podejść z dobrym nastawieniem i bić się mocno o zwycięstwo w obu meczach. Nie mogę obiecać nic więcej – stwierdza Stysiak.

Przyjmująca reprezentacji Polski już trzy tygodnie temu zapowiadała w rozmowie z „SE” ogłoszenie włoskiego klubu, w którym zagra w następnym sezonie. – Nie miałam czasu jechać do Włoch do nowego klubu i po Final Six też nie będzie wolnego, bo zaczniemy przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego igrzysk. Już wkrótce nagram filmik i w ten sposób ogłosimy transfer – zdradza Stysiak. – Ale na pewno nie będzie to zespół z Novary, takie informacje pojawiały się w mediach ale to nie jest prawda.

Rozmawiał Jerzy Chwałek – więcej w Super Expressie

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved