Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Magdalena Stysiak: Pokazałyśmy, że jesteśmy drużyną

Magdalena Stysiak: Pokazałyśmy, że jesteśmy drużyną

fot. CEV

Podopieczne trenera Waldemara Kawki turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy zakończyły sukcesem. Wygrana po dramatycznym meczu nad Niemkami dała im bilet na turniej finałowy. Ten rozpocznie się na początku września w Albanii. – Zaczynamy zgrupowanie 4 lipca i całe wakacje będziemy się jak najlepiej przygotowywać. Mamy super zespół i pokazałyśmy na turnieju eliminacyjnym, że jesteśmy drużyną – powiedziała atakująca biało-czerwonych, Magdalena Stysiak.

Reprezentacja Polski juniorek bez porażki zakończyła turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy w niemieckim Vilsbiburgu. Podopieczne Waldemara Kawki pokonały Łotwę, Portugalię i Niemcy. – Nastroje przed turniejem były bardzo dobre, czułyśmy się na siłach, lecz wiedziałyśmy, że będzie trzeba walczyć do samego końca. Miałyśmy również świadomość, że mecz z Niemkami będzie najtrudniejszy, grałyśmy już z nimi kilka razy i zazwyczaj nie były to wyniki na naszą korzyść – mówi Magdalena Stysiak, atakująca reprezentacji Polski.W decydującym spotkaniu z Niemkami Polki przegrywały już 0:2. – W pierwszych dwóch setach zrobiłyśmy bardzo dużo własnych błędów i to miało duży wpływ na wynik – oceniła zawodniczka. Kolejne trzy sety padły jednak łupem Polek. – Wiedziałyśmy, że w trzecim secie nie mamy nic do stracenia i zaczęłyśmy walczyć i nie popełniałyśmy już tak dużo błędów. Skupiałyśmy się na własnej grze. W rezultacie wygrałyśmy 3:2, z czego bardzo się cieszymy i jesteśmy ogromnie zadowolone z tego, że zakwalifikowaliśmy się już przy pierwszej okazji do mistrzostw Europy w Albanii – nie ukrywała zadowolenia Magdalena Stysiak.

Bardzo pomocne okazały się na pewno zmiany dokonane przez trenera Kawkę. Na boisku pojawiły się Paulina Damaske czy na rozegraniu Paulina Zaborowska, które zmieniły odpowiednio Magdalenę Stysiak i Gabrielę Makarowską. – Wiadomo, że zmiany bardzo dużo pomogły. Nie da się ukryć, że to nie był mój najlepszy mecz i potrzebowałam wsparcia. Z bardzo dobrej strony pokazała się Paulina Damaske, która z pozycji przyjmującej weszła na atak i zagrała kapitalny mecz – przyznała Magdalena Stysiak. Damaske zdobyła 8 punktów atakiem (53% skuteczności) i dwa zagrywką. Magdalena Stysiak na 14 piłek skończyła 3, zapunktowała także raz zagrywką.

Turniej finałowy w Albanii rozpocznie się już 1.09. – Zaczynamy zgrupowanie 4 lipca i całe wakacje będziemy się jak najlepiej przygotowywać. Mamy super zespół i pokazałyśmy na turnieju eliminacyjnym, że jesteśmy drużyną – zakończyła atakująca reprezentacji Polski juniorek.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved