Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Magdalena Stysiak: Pierwszy set to nasz błąd

Magdalena Stysiak: Pierwszy set to nasz błąd

fot. fivb-org

Reprezentacja Polski pokonała Białoruś 3:2 w ostatnim meczu towarzyskiego turnieju siatkarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Wyszłyśmy mało skoncentrowany na pierwszy set – powiedziała przed kamerami Polsatu Sport Magdalena Stysiak.

Jako jedna z nielicznych, a może nawet jako jedyna, zagrała pani mecze z Czechami i Białorusią w pełnym wymiarze. Jak się pani czuje kondycyjnie?Magdalena Stysiak: Bardzo dobrze. Potrzebuję zgrania z tą drużyną przed ważnymi meczami. Dziękuję trenerowi, bo jestem młoda i potrzebuję doświadczenia.

W pierwszym secie przyjęcie nie wyglądało najlepiej. Nie weszłyście dobrze w to spotkanie czy może Białorusinki tak dobrze zagrały zagrywką?

Białoruś grała dobrze. My wyszłyśmy mało skoncentrowane. Wydaje mi się, że pierwszy set to nasz błąd. Musimy utrzymać większe skupienie i będzie dobrze.

Z racji z tego, że przyjęcie nie było najlepsze, rozgrywające mało grały środkiem.

Nasze środkowe grały fajnie. Mnie się bardzo podobała ich gra. To dla nas – zawodniczek atakujących ze skrzydeł – wielka pomoc. Dla nas to fajna przygoda. Przygotowujemy się do najważniejszych meczów. Myślę, że będzie dobrze.

Przed wami jeszcze jeden turniej towarzyski, a później najważniejsza impreza, czyli kwalifikacje olimpijskie. Już siedzą w głowie?

Oczywiście. Musimy skupić się na każdym meczu. Każdy mówi, że musimy skupić się na Serbii. Nie, w piątek jest ważny, w sobotę jest ważny, a w niedzielę prawdopodobnie najważniejszy. Musimy od początku turnieju grać na pełnym skupieniu.

Rozmawiała: Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved