Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Stysiak: Nie poszło o pieniądze

Magdalena Stysiak: Nie poszło o pieniądze

fot. lsk.pls.pl

– Odeszłam z Polic, bo prezes klubu nie był zainteresowany moim pozostaniem – mówi jedna z najbardziej utalentowanych polskich siatkarek. Na wysokość zarobków się zgodziłam, ale nie mogłam zaakceptować pozostania w Policach przez kolejne dwa lata – mówi siatkarka.

To nie tak, że nie chcę grać w Chemiku, ale nie dogadałam się z prezesem w sprawie nowego kontraktu. To najlepszy polski klub, któremu bardzo dużo zawdzięczam, pracuje tam jeden z najlepszych trenerów w naszej lidze, jest wypłacalny. Uważam jednak, że skoro prezes nie był zainteresowany moim pozostaniem, to już teraz opuściłam Police – mówi w wywiadzie dla serwisu lodz.wyborcza.pl Magdalena Stysiak.Sprawą młodej atakującej Chemika zajmie się sąd polubowny. Klub twierdzi, że ma ważną umowę z zawodniczką, ona sama i jej agent, że umowa przestała obowiązywać po skończeniu przez nią 18 lat. Decyzja w tej sprawie może wpłynąć znacząco na rynek transferowy w Polsce i system szkolenia niepełnoletnich zawodników. Magdalena Stysiak zaprzecza, że w całej sprawie chodzi o pieniądze.

Właśnie, że nie poszło o pieniądze, bo one nie były najważniejsze. Kiedy skończyłam 18 lat, powinnam podpisać nowy kontrakt. Jego propozycję przedstawił mój menedżer Roberto Mogentale, ale prezes Chemika go nie zaakceptował. Poprosiliśmy więc, żeby Chemik przygotował swoją umowę. Na wysokość zarobków się zgodziłam, ale nie mogłam zaakceptować pozostania w  Policach przez kolejne dwa lata – mówi siatkarka. – Chciałam dokończyć ten sezon. To była najważniejsza przeszkoda. Jeśli chodzi o pieniądze, to zdaję sobie sprawę, że niczego jeszcze w siatkówce nie osiągnęłam, dlatego nie mogę się domagać nie wiadomo jakich zarobków. Ja gram teraz dla przyjemności i uczę się siatkówki. I to jest dla mnie najważniejsze, a na duże pieniądze jeszcze mam czas – dodaje Magdalena Stysiak.

Więcej w serwisie lodz.wyborcza.pl

źródło: lodz.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved