Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Magdalena Stysiak: Myślę, że to czwarte miejsce niedługo nas ucieszy

Magdalena Stysiak: Myślę, że to czwarte miejsce niedługo nas ucieszy

Polki awansowały do najlepszej czwórki mistrzostw Europy, jednak nie udało im się zdobyć medalu. Po ostatnim spotkaniu w Ankarze podopieczne Jacka Nawrockiego nie ukrywały, że liczyły na więcej. – Ból jest niesamowity, jest mi bardzo smutno, bo mogłyśmy mieć ten wymarzony medal i to boli, ale z perspektywy na pewno zdamy sobie sprawę, że zrobiłyśmy ogromny postęp i to czwarte miejsce myślę że niedługo nas ucieszy, ale teraz po meczu jest to ogromny ból – powiedziała po meczu Magdalena Stysiak.

W tym sezonie reprezentantki Polski pokazały, że są w stanie rywalizować z wyżej notowanymi rywalkami. Biało-czerwonym zabrakło jednak końcowego triumfu. Mistrzostwa Europy podopieczne Jacka Nawrockiego zakończyły tuż za podium. – Zaszłyśmy w tym sezonie daleko. Chęci były na więcej. To był dobry sezon w naszym wykonaniu i chciałyśmy być wyżej, ale się nie udało i uśmiechów nie ma – przyznała po ostatnim pojedynku Klaudia Alagierska. – Ból jest niesamowity, jest mi bardzo smutno, bo mogłyśmy mieć ten wymarzony medal i to boli, ale z perspektywy na pewno zdamy sobie sprawę, że zrobiłyśmy ogromny postęp i to czwarte miejsce myślę, że niedługo nas ucieszy, ale teraz po meczu jest to ogromny ból – wtórowała Magdalena Stysiak.

Wiele reprezentantek tuż po ostatnim gwizdku mówiło, że Włoszki były w zasięgu biało-czerwonych. Polki pokazały już w tym turnieju, iż są w stanie wygrać z podopiecznymi trenera Mazzantiego, w fazie grupowej w Łodzi to gospodynie triumfowały 3:2. – Włoszki nie zagrały tak, żeby z nimi przegrać 0:3. Boli nas to w środku, że nie udało się wygrać żadnego seta. Było mnóstwo momentów, gdzie mogłyśmy docisnąć zagrywką, zrobić więcej w obronie, żeby wyprowadzić seta dla nas, ale Włoszki się nie dały – stwierdziła Alagierska. Najsłabszy w wykonaniu Polek był drugi set, dopiero w końcówce zmniejszyły dystans. Najbliżej zwycięstwa biało-czerwone były natomiast w trzeciej partii, jednak po grze na przewagi to rywalki zdobyły decydujący punkt. – Myślę, że drugi set był najgorszy. W trzecim była walka, podnosiliśmy się, wierzyłyśmy, że możemy ugrać tego seta, bo gra się fajnie kleiła. W tym secie zadecydowała końcówka. Trzecią partię przegraliśmy sportowo, ale jeśli chodzi o pierwsze dwie, to jestem bardzo zła – podsumowała Stysiak.

źródło: opr. własne, Polsat Sport