Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Magdalena Stysiak już oficjalnie zaprezentowana przez Savino Del Bene Scandicci

Magdalena Stysiak już oficjalnie zaprezentowana przez Savino Del Bene Scandicci

fot. Budowlani Łódź

Włoski klub Savino Del Bene Scandicci oficjalnie potwierdził pozyskanie Magdaleny Stysiak. 19-letnia skrzydłowa będzie miała szansę występów w Lidze Mistrzyń, bowiem zespół spod Florencji zajął w ostatnim sezonie trzecie miejsce w Serie A i wywalczył sobie miejsce w tych elitarnych rozgrywkach.

Jeszcze niedawno Magdalena Stysiak mówiła, że jej transfer do ligi włoskiej jest już pewny, ale nie chciała zdradzić nazwy klubu. Strefa Siatkówki w swojej karuzeli transferowej już na początku czerwca napisała, że młoda polska skrzydłowa swoją karierę będzie kontynuowała w Savino Del Bene Scandicci. Dziś włoski klub oficjalnie potwierdził tę informację.Zdolna polska juniorka w zimie była przyczyną transferowego zamieszania. W grudniu Stysiak skończyła 18 lat i wraz ze swoim menagerem uznała, że umowa łącząca ją z Chemikiem Police przestała obowiązywać. Sprawa trafiła do Sądu Polubownego przy PLS, a sama zawodniczka rozpoczęła treningi z Budowlanymi Łódź. Decyzja sądu potwierdziła pod koniec stycznia nieważność umowy, a Magdalena Stysiak została zawodniczką Budowlanych, z którymi dokończyła sezon, zajmując drugie miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet.

Już w lutym jednak mówiono, że Stysiak grać będzie w łódzkim klubie tylko do końca sezonu, a po nim przeniesie się do ligi włoskiej lub tureckiej. W maju prezes Budowlanych Marcin Chudzik przyznał, że chętnie zatrzymałby zawodniczkę na dłużej, ma z nią ważny kontrakt, ale jest w nim zapis, że Stysiak może odejść wcześniej do włoskiej Serie A. Zainteresowania siatkarką wyraził rywal ŁKS-u Commercecon Łódź w fazie grupowej Ligi Mistrzyń, Savino Del Bene Scandicci, który dziś potwierdził pozyskanie skrzydłowej.

Według naszych informacji Stysiak w Scandicci ma grać na prawym ataku i być zmienniczką Holenderki Lonneke Slöetjes. Informację tą potwierdza również włoski portal volleyball.it.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved