Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Magdalena Stysiak: Czułam tylko pozytywne emocje

Magdalena Stysiak: Czułam tylko pozytywne emocje

fot. Łukasz Krzywański

– Uznałam, że nie ma sensu się przejmować anonimowymi kibicami, którzy się nie znają na siatkówce i nie wierzą w reprezentację Polski. My udowodniłyśmy, że potrafimy walczyć. I na tych mistrzostwach też udowodnimy – zapowiada Magdalena Stysiak, która w pierwszym meczu mistrzostw Europy wystąpiła w roli rezerwowej.

Wszyscy oczekują, że wyjdziesz w podstawowym składzie, a ty pojawiasz się dopiero na końcówkę drugiego seta. Rywalki doganiają i prowadzimy tylko 23:22. Wtedy dostajesz dwie piłki, obie pewnie kończysz. Brzmi dobrze, prawda?Magdalena Stysiak:Fajna rzecz! Pewnie, że jest super, kiedy człowiek wychodzi z kwadratu dla rezerwowych i od razu kończy tak ważne piłki. Byłam na to nastawiona, wiedziałam, że piłka pójdzie właśnie do mnie i że ja to muszę skończyć. Tak się nastawiłam, że było zero stresu. Czułam tylko pozytywne emocje.

Byłaś zaskoczona, że nie grasz od początku?

– Ustaliliśmy to z trenerem. Chodziło o to, żeby zaskoczone były Słowenki. Alessandro Chiappini spodziewał się, że będę w „szóstce” i wszystko rozpisał swoim zawodniczkom zakładając, że będę grała.

Kiedy w trzecim secie prowadziłyście 24:18, a nagle zrobiło się tylko 24:23, to przypomniał ci się niedawny mecz z Serbkami w eliminacjach do igrzysk?

– Nie. Szczerze: zapomniałam o tym meczu całkowicie. Okej, była z naszej strony bardzo dobra gra i bardzo dobra walka, ale staram się nie wracać do tego, co było, tylko skupiać się na tym, żeby było jeszcze lepiej. Wtedy przegrałyśmy końcówkę, chociaż miałyśmy dużą przewagę [23:17], ale w meczu ze Słowenią to nie miało znaczenia, nie miałyśmy w głowach tamtej porażki. Nie mówię, że dziewczynom w końcówce nogi nie zadrżały. Ale jednak wytrzymały to i chociaż Słowenki grały wtedy bardzo dobrze, to my się cieszymy ze zwycięstwa.

Rozmawiał Łukasz Jachimiak – więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved