Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Soter powraca po kontuzji

Magdalena Soter powraca po kontuzji

fot. Łukasz Krzywański

Środkowa #VolleyWrocław, Magdalena Soter, po ponad trzymiesięcznej przerwie spowodowanej urazem kręgosłupa wraca do składu meczowego wrocławskiej drużyny. 30-latka nabawiła się kontuzji w trakcie treningu przed meczem 5. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet w tym sezonie. W ostatnich dwóch meczach #VolleyWrocław środkowa znalazła się już w meczowej 14-stce.

Przed urazem Magdalena Soter zagrała w pięciu meczach, w tym jednym rozgrywanym awansem. Oznacza to, że kontuzja wyeliminowała ją aż z 14 spotkań. W tym czasie środkowa pracowała ze sztabem szkoleniowym i fizjoterapeutą nad powrotem do pełnej sprawności.Środkowa uzupełniła skład #VolleyWrocław na ostatnie domowe mecze w fazie zasadniczej. W meczu z Grot Budowlanymi Łódź pojawiła się na krótkiej zmianie. Na jej pozycji w drużynie grają jeszcze: Aleksandra Gancarz, Karolina Fedorek i Łucja Kuriata. Do zespołu Wojciecha Kurczyńskiego dołączyła też niedawno Anna Łozowska, ale środkowa doznała kontuzji lewej ręki i jej przerwa potrwa jeszcze co najmniej tydzień.

– Trzymiesięczny okres bez siatkówki był dla mnie bardzo ciężki. Było wiele wątpliwości i nie do końca byłam pewna, czy zdołam wrócić jeszcze w tym sezonie. Tym bardziej cieszę się, że udało mi się wrócić do treningów, a w ostatnim tygodniu do meczowej 14-tki. To fantastyczne uczucie móc na nowo uczestniczyć w treningach i cieszyć się tym pięknym sportem. Szczerze mogę powiedzieć, ze siatkówka to moja pasja. Nie żałuję, że podjęłam wyzwanie powrotu na parkiet – powiedziała Magdalena Soter, środkowa #VolleyWrocław.

Soter jest siatkarką #VolleyWrocław od zeszłego sezonu. Zawodniczka w tym czasie byłą podstawową środkową zespołu i łącznie zdobyła w ubiegłorocznych rozgrywkach  52 punkty blokiem oraz 243 atakiem – najwięcej na swojej pozycji we wrocławskiej drużynie.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved