Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Śliwa: Nie podołaliśmy wyzwaniu

Magdalena Śliwa: Nie podołaliśmy wyzwaniu

fot. Bogusław Krośkiewicz

– Musimy poprawić przyjęcie, ale przede wszystkim zagrywkę. To ten element, którym w pierwszej kolejności można zdobyć punkt i przeszkodzić przeciwnikowi – mówiła po przegranym meczu z BKS-em Bielsko-Biała trener MKS-u Dąbrowa Górnicza, Magdalena Śliwa. – Przegraliśmy bardzo ważny mecz i nie podołaliśmy wyzwaniu – przyznała.

Święto Niepodległości nie było dla was udane na parkiecie, po końcowym gwizdku powodów do świętowania niestety nie było.Magdalena Śliwa:Szkoda, że nie uczciliśmy tego dnia zwycięstwem. Przegraliśmy bardzo ważny mecz i nie podołaliśmy wyzwaniu. W pierwszym secie była walka i jeśli zespół grałby tak jak na początku, to wynik byłby inny. Niestety z seta na set emocje opadały i potem już nie udało się „podjąć” rękawicy do walki.

W pierwszym secie miałyście przewagę i przy ewentualnym zwycięstwie ten mecz mógł ułożyć się zupełnie inaczej. Żałujecie tego momentu?

– Była przewaga, w środku seta ją zgubiłyśmy. Szłyśmy punkt za punkt, lecz w końcówce ręka zadrżała. Nie skończyłyśmy ważnych akcji seta, a kto wie czy nie meczu. Są momenty, gdy dziewczynom brakuje doświadczenia i pewności. Końcówka seta to najważniejszy moment, w którym trzeba pokazać, co się potrafi, a nie na początku czy w środku seta.

Mimo przegranej pokazałyście potencjał w ataku. Inne zawodniczki wspomagały Patrycję Polak.

– W ataku zagraliśmy pozytywnie, ale z naszym przyjęciem było bardzo źle. Przez to po pierwsze nasza gra była zbyt uproszczona, a do tego bardzo słabo funkcjonowała nasza zagrywka. Przez to zespół z Bielska łatwiej wyprowadzał akcje, a my miałyśmy problemy, żeby wybronić te ataki. Jeśli chodzi o wejście Oli Lipskiej, to jestem bardzo zadowolona, Patrycja też dobrze sobie radziła. Również Sanja nie zagrała źle. Niestety, nie przeszkadzałyśmy zespołowi przeciwnemu szczególnie zagrywką.

Nad czym będzie pracować w najbliższych dniach?

– Musimy poprawić przyjęcie, ale przede wszystkim zagrywkę. To ten element, którym w pierwszej kolejności można zdobyć punkt i przeszkodzić przeciwnikowi.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved