Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Śliwa: Fajna mieszanka nam się zrobiła

Magdalena Śliwa: Fajna mieszanka nam się zrobiła

fot. cev.lu

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza w czwartek spotkały się na pierwszym treningu przed nowym sezonem. Zupełnie nowy zespół poprowadzi trener Magdalena Śliwa, która już w trakcie minionego sezonu zastąpiła na ławce Juana Serramalerę. – Jest to nowe wyzwanie, ale bardzo się cieszę, że mam taką możliwość. Mam dobrą ekipę trenerską, oprócz tego mam nadzieję, że zbudujemy tu prawdziwą drużynę i prawdziwy zespół – mówi trenerka MKS-u.

Spośród zawodniczek, które w poprzednim sezonie reprezentowały barwy MKS-u, zostały jedynie Marta Ciesiulewicz, Kinga Drabek i Aleksandra Sikorska. Do nich latem dołączyło aż 10 nowych siatkarek. Średnia wieku całej kadry to niespełna 22,5 roku, ale to może być atutem nowej drużyny. – Właściwie większość dziewczyn znam i mamy ze sobą bardzo dobry kontakt – twierdzi Kinga Drabek. – Drużyna jest bardzo odmłodzona, dziewczyny są w moim wieku, niektóre nieco starsze, niektóre nawet młodsze, więc już nie jestem najmłodsza w drużynie. Z jednej strony się z tego cieszę, z drugiej czuję, że już się trochę starzeje, więc coś trzeba robić z tą swoją karierą – śmieje się libero dąbrowianek.Dziewczyny są pełne życia, pełne optymizmu. Bardzo fajnie się pracuje z takim zespołem, gdzie jest dużo młodzieży, ale połowa zespołu to są dziewczyny młode, a połowa to zawodniczki, które już troszeczkę grały, tak więc ta średnia wiekowa jest troszeczkę wyższa. Taka fajna mieszanka nam się zrobiła – mówi Magdalena Śliwa. Na czwartkowych zajęciach zabrakło Barbory Purchartovej, Patrycji Polak i Sanji Trivunović, które dopiero dołączą do swojego nowego zespołu. Na treningach jest już natomiast Aleksandra Lipska, która reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata juniorek w Meksyku. – Miałam tydzień wolnego, ale nie jest to żadnym problemem. Doświadczenie zdobyte w tych meczach będzie dla mnie na pewno bardzo ważne. Chociażby wygrany mecz z Chinkami, które potem zdobyły mistrzostwo świata, bardzo podniósł nas na duchu, pokazał, że mamy umiejętności. Może niektóre mecze nam nie wyszły, ale i tak rezultat, który uzyskałyśmy, jest chyba dobry – mówi reprezentantka Polski juniorek, która wraz z kadrą zajęła szóste miejsce w MŚ.

Dziewczyny w Szkole Mistrzostwa Sportowego nabrały doświadczenia międzynarodowego, a teraz zderzą się z siatkówką seniorską. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało, bo siatkówka juniorska i seniorska to są dwie różne siatkówki. Zrobimy wszystko i na pewno pomożemy dziewczynom, by jak najlepiej weszły w tę dorosłą siatkówkę – zapewnia Magdalena Śliwa. Dąbrowianki wyjeżdżają na tygodniowy obóz przygotowawczy, potem trenować będą na własnych obiektach. Od 9 września co tydzień mają zaplanowane sparingi lub turnieje. Zagrają w Pszczynie, Tarnowie, Wieliczce, Karpaczu, zagrają również w Dąbrowie Górniczej na Memoriale Agaty Mróz.

źródło: inf. własna, mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved