Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Mazurek: Ciężka praca na treningach procentuje

Magdalena Mazurek: Ciężka praca na treningach procentuje

fot. lsk.pls.pl

– Ciężka praca, którą wykonujemy na treningach, teraz procentuje. Wchodzimy w taką fazę rozgrywek, że mamy mecze z drużynami w naszym zasięgu. Trzeba będzie teraz twardo stąpać po ziemi, starając się wygrywać z każdym – powiedziała po meczu z KSZO Ostrowiec siatkarka Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz, Magdalena Mazurek.

W teorii mogłoby się wydawać, że Pałac odniósł w niedzielę pewne zwycięstwo, nie oddając swoim rywalkom nawet seta. Najlepsza zawodniczka spotkania – Magdalena Mazurek, wspomniała jednak o trudach pojedynku. – Było to ciężkie spotkanie, gdyż po paśmie zwycięstw chciałyśmy udowodnić, że nie był to przypadek, tylko ciężka praca, dzięki czemu stajemy się z meczu na mecz lepszym zespołem. Wiedziałyśmy, że dziewczyny przyjadą do nas, by pokazać się z jak najlepszej strony. Mecz miał różne fale, ale na szczęście potrafiłyśmy w najważniejszych momentach grać z chłodną głową i wygrać 3:0 – powiedziała siatkarka. Zastrzeżenia co do stylu gry miał natomiast Piotr Matela. – Mecz mógł wyglądać lepiej, ale mam świadomość, że tydzień był mocno przepracowany, co mogło wpłynąć na styl, który nie był taki jak w ostatnich dwóch meczach, ale na takim zmęczeniu też trzeba umieć wygrywać – stwierdził trener.Meczem z ostrowczankami Pałacanki rozpoczęły maraton spotkań. W siedem dni rozegrają one bowiem trzy mecze. Rozgrywająca zespołu z Bydgoszczy przekonuje, że ona i jej koleżanki będą przystępowały do starć z dużą koncentracją. – Taka niespodzianka przed świętami. Na pewno będziemy starały się podchodzić do spotkań w pełni skoncentrowane. Okres przedświąteczny czasami sprawia, że myślami jesteśmy gdzieś w domach, a tu jeszcze są dwa ważne mecze do wygrania, zagrania czy chociaż zdobycia jakichkolwiek punktów – rzekła Mazurek. O nadchodzących bojach i podejściu do nich więcej powiedział również sternik bydgoszczanek. – Napięty harmonogram był jednym z argumentów, by uświadomić dziewczynom, co nas czeka i jak mecz z KSZO jest ważny nie tylko od sfery mentalnej, gdyż podtrzymuje nas, że wygrywamy i gramy dobrze, a to daje nam dodatkowego „kopa” do pracy i do coraz większej chęci zwycięstwa w kolejnym meczu. Ważna jest także kwestia tego, że w najbliższym okresie nie ma czasu na trening. Nadchodzący tydzień przeznaczymy tylko na jakieś podtrzymanie, rozruchy i przede wszystkim odpoczynek, ponieważ musimy skupić się tylko i wyłącznie na graniu – powiedział Matela.

Mimo serii pięciu zwycięstw z rzędu zarówno szkoleniowiec, jak i siatkarka zachowują zimną głowę przed kolejnymi meczami. – Cieszymy się z tego, że kolejny raz wygrywamy i idzie jakaś seria. Natomiast sezon trwa i nie rozpędzałbym się z żadnymi opiniami. Musimy mieć świadomość, iż każdy zespół, który z nami zagra, będzie chciał udowodnić, że jesteśmy zespołem, który jest do ogrania. I na pewno tak jest. Nie neguję tego w żaden sposób, ponieważ to jest sport i trzeba mieć z tyłu głowy to, że wychodząc na boisko, należy za każdym razem udowadniać swoją wyższość. Cieszę się natomiast, że wygraliśmy ten mecz za trzy punkty w trzech setach – powiedział Matela. – Ciężka praca, którą wykonujemy na treningach, teraz procentuje. Wchodzimy w taką fazę rozgrywek, że mamy mecze z drużynami w naszym zasięgu. Trzeba będzie teraz twardo stąpać po ziemi, starając się z każdym wygrywać. Jesteśmy w stanie to zrobić, jednakże musimy poprawić parę elementów, które myślę, że zrobimy na treningach – dodała Mazurek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved