Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Magdalena Kuziak: Mamy obrany cel

Magdalena Kuziak: Mamy obrany cel

Poziom gry w naszej grupie jest naprawdę dobry. Bynajmniej drużyny grające przeciwko nam pokazują się z bardzo dobrej strony – tak wydarzenia w II lidze siatkarek w grupie 2 podsumowała Magdalena Kuziak.

Rok kończycie z wyjazdową wygraną nad Sokołem Radzionków…

Magdalena Kuziak: – Bardzo cieszy nas ostatnia wygrana, ponieważ przedświąteczne mecze zawsze są najtrudniejsze. Spotkanie z Radzionkowem wymagało od nas ogromnej koncentracji, energii i zaangażowania, ale to właśnie doprowadziło nas do wygranej i zdobycia całej puli punktów. Z czystym sumieniem możemy teraz odpocząć i zbierać energię na kolejne mecze.ECO UNI dzięki wygranej zajmuje I miejsce w tabeli gr. II. Czy ten wyniki jest dla ciebie zaskoczeniem?

Zaskoczenie byłoby, gdybyśmy tego pierwszego miejsca nie miały. (śmiech) Uważam, że w pełni zasłużyłyśmy sobie na fotel lidera i mam nadzieję, że nie dopuścimy do odebrania nam tej pozycji. Teraz każdy mecz ma znaczenie, ponieważ różnice w punktach są naprawdę małe. Mobilizacja i chęć wygranej w tym przypadku są dużo większe.

Jak ocenisz poziom rozgrywek w grupie?

Poziom gry w naszej grupie jest naprawdę dobry. Bynajmniej drużyny grające przeciwko nam pokazują się z bardzo dobrej strony.

Jak czujesz się w zespole Uniwersytetu Opolskiego?

W nowym zespole odnajduje się wyśmienicie. Można powiedzieć nawet, że to jest to, czego szukałam przez całe moje siatkarskie życie. Super drużyna, super trener, piękne miasto i tylu wspaniałych ludzi, którzy dopingują nas i wspierają na dobre i na złe. Mamy obrany cel i mam nadzieję, że wszyscy razem go zrealizujemy.

Jak trafiłaś do zespołu ECO UNI AZS Opole?

Do zespołu trafiłam przez trenera Patryka Fogla. To on obudził we mnie nadzieję i dał szansę pokazania się w nowym zespole. Jestem mu za to ogromnie wdzięczna, ponieważ byłam o krok od rezygnacji, a teraz dzięki niemu spełniam się zawodowo, robiąc w życiu to, co kocham najbardziej.

Masz za sobą występy w Orlen Lidze i pierwszej lidze. Czy gra w drugiej lidze to nie jest krok w tył?

Czasami żeby zrobić krok w przód, najpierw trzeba zrobić dwa w tył – odbieram to w taki sposób. Dla mnie najważniejsze jest to, aby grać, być z drużyną i pokazywać się z jak najlepszej strony. Na wielkie granie przyjdzie jeszcze czas, mam tylko nadzieję, że będzie to właśnie z tą drużyną.

Oprócz ciebie na pozycji libero występuje jeszcze Oliwia Pacholak i gościnnie Angelika Rusin. Czy to bardziej konkurencja czy motywator?

Oczywiście, że jest to rywalizacja, ale jak najbardziej ta w pozytywnym znaczeniu. Każda z nas ma ogromne ambicje i chęci do gry. Mobilizujemy się nawzajem i pomagamy, kiedy widzimy błędy. Tworzymy taki nasz mały team, który przychodząc na trening, daje z siebie sto procent mocy.

Co cechuje idealne libero?

Nie ma zawodników idealnych, każdy zawsze ma swoje słabsze i mocne strony. Moim zdaniem pozycja libero powinna cechować się nie tylko dobrą grą w obronie i przyjęciu, ale przede wszystkim tworzyć atmosferę i pobudzać resztę zespołu do gry i walki o każdą piłkę.

Czy stawiasz sobie jakieś cele na 2017 rok?

Cel jest jeden – awans do pierwszej ligi.

Niedawno odbyła się premiera niecodziennego kalendarza ECO z waszym udziałem i piłkarzy Odry Opole. Jak ci się pracowało na planie? Czy łatwiej być modelką czy siatkarką?

Tworzenie kalendarza to zawsze wspaniała przygoda, którą zapamiętamy do końca życia. Ten makijaż, strój i uczucie prawdziwej modelki – to marzenie chyba każdej dziewczyny. (śmiech) Wszystko było przygotowane bardzo profesjonalnie – jak widać na zdjęciach. Myślę jednak, że każda z nas zdecydowanie wybierze zawód sportowca. Modeling jest fajny, ale w naszym przypadku tylko na chwilę.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved