Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Magdalena Jurczyk: Mobilizujemy się na każdy mecz

Magdalena Jurczyk: Mobilizujemy się na każdy mecz

fot. wisla-warszawa.pl

Sobotnie spotkanie w Gliwicach może być ostatnim dla Wisły w pierwszej rundzie play-off. W rywalizacji do trzech zwycięstw podopieczne duetu Stanisławczyk-Krebok prowadzą z KŚ AZS Politechniki Śląskiej 2:0. – Mobilizujemy się na każdy mecz, ale ta faza rządzi się swoimi prawami – przestrzega nasza środkowa Magdalena Jurczyk.

– Spodziewałam się niełatwych spotkań w Warszawie i tak też było. To, że nasze rywalki zajęły ósmą pozycję w sezonie zasadniczym, nie znaczy, że stoją na straconej pozycji. Play-off rządzą się swoimi prawami. Tutaj wszystko może się wydarzyć. Przykładem tego są wyniki naszych innych ligowych rywalek. Drużyny niżej notowane wygrywają z teoretycznie lepszymi zespołami. Wychodząc na boisko, nie ma znaczenia, które ma się miejsce w tabeli. Trzeba udowodnić wyższość na parkiecie. Staramy się mobilizować na każdy mecz. Bez względu na to, czy gramy z drużyną, z którą w rundzie zasadniczej wygrałyśmy gładko czy też nie – twierdzi Magdalena Jurczyk.Moim zdaniem drugiego dnia nasze rywalki zagrały lepiej. Co nie oznacza, że my zagrałyśmy gorzej. Nasz cel był jasny – zwyciężyć. Pokazałyśmy, że jesteśmy lepszą drużyną. Wynik to odzwierciedlił. Teraz musimy postawić kropkę nad i. Na pewno nie będzie to łatwe. Potrzebujemy teraz trochę odpoczynku. Mecze w ostatnich dniach były wymagające, ale byłyśmy na to przygotowane. Czy się cieszę, że teraz mamy kilka dni spokojnych treningów? Trudne pytanie. Lubię to, co robię. Dla mnie to sama przyjemność – dodaje.

Podczas sobotniego spotkania Dominik Stanisławczyk całe trzy sety grał jednym składem. Działo się tak mimo pewnego prowadzenia. – To, czy trener robi zmiany, to jest tylko i wyłącznie jego decyzja. Nie jestem osobą, która może oceniać, czy to była dobra decyzja czy nie. Ja jestem od tego, że jak otrzymam szansę gry, to staram się ją wykorzystać i jak najbardziej pomóc drużynie – twierdzi środkowa Wisły.

Wszystko wskazuje na to, że Wisła zakończy rywalizację w tej parze już w sobotę. Jurczyk jednak przestrzega. – Zagrożenie, że tak się nie stanie, jest zawsze. Naszym zadaniem jest do tego nie dopuścić – mówi Jurczyk.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved