Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Magdalena Hawryła: Wiedziałyśmy, że to nie bedzie łatwy mecz

Magdalena Hawryła: Wiedziałyśmy, że to nie bedzie łatwy mecz

Developres SkyRes Rzeszów we wtorek awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. W Łodzi w ramach 1/8 finału pokonał ŁKS Commercecon 3:0. – Wiedziałyśmy, że to nie będzie łatwy pojedynek, ponieważ ŁKS jest jednym z lepszych zespołów pierwszej ligi – powiedziała po meczu środkowa Developresu, Magdalena Hawryła. – Sety wygrywaliśmy dopiero w końcówkach po bardzo nerwowych momentach w trakcie seta – przyznał trener Jacek Skrok.

Podeszłyśmy do meczu z ŁKS-em jak do każdego innego spotkania bardzo skoncentrowane. Wiedziałyśmy, że to nie bedzie łatwy pojedynek, ponieważ ŁKS jest jednym z lepszych zespołów pierwszej ligi. Do tego łodzianki cechuje duża waleczność. Na szczęście wygrałyśmy, nie tracąc seta i gramy dalej w Pucharze Polski – powiedziała po meczu Magdalena Hawryła, która zdobyła dla swojej drużyny 11 punktów, w tym dwa serwisem i trzy blokiem. W ataku kończyła akcje z 75-procentową skutecznością.

Zwycięstwo Developresu ani przez chwilę nie było zagrożone. Rzeszowianki z dobrej strony pokazały się szczególnie w końcówkach setów. Nie popełniały błędów i wygrywały kolejno do 22, 21 i 20. – Cieszę się, że pomimo kilku przestojów w grze utrzymałyśmy koncentrację i w końcówkach wytrzymałyśmy presję. Dziewczyny z Łodzi bardzo dobrze zagrywały. Nie bez znaczenia było to, że grałyśmy innymi piłkami – przyznała środkowa zespołu z Rzeszowa.

To wbrew pozorom nie był łatwy mecz. Sety wygrywaliśmy dopiero w końcówkach po bardzo nerwowych momentach w trakcie seta – mówił trener Jacek Skrok.W kluczowych momentach jednak funkcjonowały zagrywka, blok i dobra obrona, tym przełamaliśmy ŁKS.

Przed zespołem Developresu mecz w Orlen Lidze z Pałacem Bydgoszcz. W pierwszym spotkaniu w Bydgoszczy rzeszowianki przegrały 1:3. – Będzie to mecz za sześć punktów. Od niego będzie zależało, na którym miejscu znajdziemy się po rundzie zasadniczej. Myślę, że po meczu z ŁKS-em przystąpimy do niego w lepszych nastrojach – zakończyła Hawryła.

źródło: developres.rzeszow.pl, nowiny24.pl