Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Magdalena Grabka: Myślimy o każdym następnym meczu

Magdalena Grabka: Myślimy o każdym następnym meczu

fot. wtssolna.pl

Pierwsza liga kobiet ruszyła pełną parą. Za nami już trzy kolejki spotkań, po których tylko dwie drużyny mogą pochwalić się kompletem punktów. Z kapitanem 7R Solnej Wieliczka – Magdaleną Grabką porozmawialiśmy o pewnej wygranej z Szóstką Mielec, celach jej drużyny na ten sezon oraz dlaczego zdecydowała się pozostać w Solnym Mieście.

Oglądając spotkanie z mielczankami z trybun, można było odnieść wrażenie, że poszło łatwo, szybko i przyjemnie. Jak to wyglądało z perspektywy boiska?Magdalena Grabka: – Od początku spotkania byłyśmy bardzo skoncentrowane. Wiedziałyśmy, że jest to zespół bardzo dobrze broniący, ponieważ grałyśmy z nim sparing przed ruszeniem ligi i wcale nie było łatwo. W tym spotkaniu walczyłyśmy o każdą piłkę i podeszłyśmy do tego meczu na 100% skoncentrowane i przygotowane taktycznie. Myślę, że to zaważyło, że gdzieś tam rozpracowałyśmy przeciwnika i dzięki temu możemy cieszyć się ze zwycięstwa.

Zgadza się pani, że blok i zagrywka to dwa elementy, dzięki którym wypracowywałyście sobie przewagę.

Zdecydowanie tak. Jak wspomniałam wcześniej, taktycznie byłyśmy przygotowane dobrze i wiedziałyśmy zawsze, gdzie ma iść piłka. Byłyśmy do tego przygotowane, wiedziałyśmy, na kogo mamy zagrywać, jakie przeciwnik ma słabsze strony w każdym ustawieniu i to próbowałyśmy wykorzystać.

Czy fakt, że mecz rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem, miał jakiś wpływ na wynik?

Dla nas nie. Myślę, że może dla przeciwnika fakt, że musiał tak na szybko wyjść po podróży, mógł mieć jakieś znaczenie. My byłyśmy w hali przygotowane od samego początku, gdzieś tam skupione od momentu pierwszego wejścia na halę, także dla nas to opóźnienie nic nie zmieniło.

Po serii trzech meczów u siebie czas na pierwszy wyjazd. W niedzielę zagracie w Opolu z przeciwnikiem dużo bardziej wymagającym.

Jedziemy do Opola. Mecz z Mielcem to już historia, a teraz będziemy się przygotowywać do spotkania w Opolu i postaramy się przywieźć stamtąd trzy punkty.

Jakie cele ma Solna na ten sezon?

Myślimy o każdym następnym meczu. Ważne jest, żeby nie myśleć gdzieś tam do przodu i głośno mówić o celach, tylko je realizować. Wiadomo, że w szatni każda z nas wie, jaki jest cel, ale nasi mistrzowie świata nie mówili, jaki jest ich cel, a osiągnęli ten najwyższy, także mam nadzieję, że w naszym przypadku też tak będzie.

Co zadecydowało, że na kolejny sezon zdecydowała się pani pozostać w zespole z Wieliczki?

W tym sezonie nie dostałam żadnej propozycji z wyższej ligi, żebym w ogóle mogła rozważać możliwość jakiegoś przejścia do innego klubu. W pierwszej lidze Solna jest jednym z czołowych zespołów, więc nie widzę sensu jego zmieniania. Jestem wychowanką Wieliczki i gram u siebie, więc dla mnie ci kibice są jak rodzina. Bardzo się cieszę, że mogę kolejny sezon reprezentować barwy Solnej i grać przy takiej publiczności, bo takiej nie ma nigdzie w Polsce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved