Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Dzikowicz: Wyszłyśmy z piekła do nieba

Magdalena Dzikowicz: Wyszłyśmy z piekła do nieba

W poniedziałek we Wrocławiu kibice byli świadkami długiego, pięciosetowego pojedynku. #VolleyWrocław pokonał w nim Energę MKS Kalisz, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie. – Widać po wyniku, że mecz był ciężki. Straciłyśmy trochę zimnej krwi w dwóch setach, popełniałyśmy sporo błędów. Jednak później dałyśmy radę się odbudować i było super – podsumowała MVP spotkania, Dominika Mras.

#VolleyWrocław dobrze rozpoczął mecz, wygrywając pierwszego seta do 19. W dwóch kolejnych prym wiodły kaliszanki a gospodynie zdobywały kolejno 17 i 15 punktów. Nie podłamało to jednak wrocławianek, które zdołały doprowadzić do tie-breaka, w którym po walce okazały się lepsze. – Moje emocje są ogromne, ponieważ uważam, że wyszłyśmy z piekła do nieba i myślę, że ten mecz był pełen tak niesamowitych i tych pozytywnych i negatywnych emocji, że noc będzie długa – mówiła tuż po spotkaniu Magdalena Dzikowicz. – Widać po wyniku, że mecz był ciężki. Straciłyśmy trochę zimnej krwi w dwóch setach, popełniałyśmy sporo błędów. Jednak później dałyśmy radę się odbudować i było super – powiedziała Dominika Mras, która została wybrana najlepszą zawodniczką tego meczu.

Mimo późnej pory (spotkanie rozpoczęło się o 20:30 i trwało ponad 2 godziny) kibice obu zespołów nie przestawali wspierać swoich siatkarek. – Uważam, że kibice bardzo, bardzo dopisali, tak samo ci z Kalisza, jak i nasi. Praktycznie nie było słychać własnych myśli. Pomogli nam w najważniejszych momentach – przyznała libero #VolleyWrocław. – Czułam, słyszałam cały czas doping naszego klubu kibica i mimo później godziny, bo praktycznie skończyłyśmy przed 23, myślę, że ludzie nie spali – wtórowała jej MVP poniedziałkowego pojedynku.

#VolleyWrocław dotychczas rozegrał siedem spotkań, zdobywając w nich 5 punktów. W sobotę wrocławianki zagrają w Radomiu. Ich najbliższe przeciwniczki – siatkarki E.LECLERC Radomki Radom rozegrały już dziewięć meczów, jednak wciąż nie wygrały żadnego z nich. Z dwoma punktami na swoim koncie zajmują oczko niżej niż zespół z Wrocławia. – Myślę, że po tym meczu możemy zdecydowanie liczyć na cały zestaw trzech punktów – stwierdziła przed sobotnim pojedynkiem Magdalena Dzikowicz.

źródło: inf. własna, Volley Wrocław TV