Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Damaske zostaje w Legionovii

Magdalena Damaske zostaje w Legionovii

fot. Klaudia Piwowarczyk

Magdalena Damaske przedłużyła kontrakt z legionowskim klubem. Będzie to już trzeci sezon mierzącej 186 cm wzrostu przyjmującej w DPD Legionovii. Po dołączeniu do legionowskiej ekipy w 2017 roku Damaske szybko stała się liderką zespołu, znalazła również uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski Jacka Nawrockiego. Sezon 2018/19 stał dla niej pod znakiem kontuzji pleców i powrotu do zdrowia.

Nie mieliśmy jeszcze okazji razem pracować, ale mogę powiedzieć, że Magda będzie dobrym wzmocnieniem tego zespołu – powiedział trener Alessandro Chiappini. – W ostatnim sezonie miała pecha w związku ze zdrowiem. W mojej ekipie dostanie tyle czasu, ile potrzebuje, by dojść do swojej najlepszej dyspozycji – dodał.Przyjmująca rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu razem z całym zespołem i od początku prezentuje dobrą dyspozycję. 23-letnia siatkarka przed transferem do naszego klubu broniła barw m.in. Atomu Trefla Sopot, Gedanii Gdańsk i macierzystego TPS Rumia. Została wybrana MVP Mistrzostw Polski Kadetek i Juniorek. W nadchodzącym sezonie będzie wraz ze środkową Alicją Wójcik najstarszą stażem zawodniczką DPD Legionovii.

Poprzedni sezon był dla mnie okresem trudnej walki o powrót do zdrowia. Leczenie i rehabilitacja pochłonęły bardzo dużo czasu i energii, ale dziś jestem w pełni gotowa do gry i już się nie mogę doczekać powrotu na parkiet! – powiedziała Damaske. – W poprzednim sezonie nie miałam zbyt wiele możliwości do grania dla DPD Legionovii, więc mam nadzieję, że w tym roku uda mi się to odpracować, zostawiając serce na parkiecie – zakończyła zawodniczka.

Tym samym możemy oficjalnie ogłosić, iż skład na sezon 2019/20 został skompletowany, choć sztab szkoleniowy i zarząd podkreślają, że szansę wykazania się w kontekście pierwszej ekipy dostaną również zawodniczki grup młodzieżowych.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved